Zeměpisná exkurze do Liberce

Osmáci mají v rámci vyučování zeměpisu v tomto roce dvě exkurze. Po podzimní prohlídce Olomouce se vydali do Liberce. Ten je, mimo jiné, i centrem rychle se rozvíjejícího cestovního ruchu. Trendem posledních let jsou interaktivní muzea, kde si děti mohou ověřit některé jevy, především z fyziky a přírodních věd. V Liberci byl za tímto účelem vybudován IQ park v rámci zábavního centra . Bylo možné navštívit důlní dílo, v okolí Liberce se těžila řada kovů, televizní studio, vyzkoušet jednoduché fyzikální stroje nebo změřit krevní tlak. Čas vyměřený na prohlídku IQ parku rychle uplynul a po obědě jsme se rozdělili na dvě skupiny, jedna navštívila zábavní park a druhá aquapark. Celé zábavní centrum bylo postaveno v bývalé textilní továrně HEDVA, která zkrachovala a vzhledem k výhodné poloze v centru města byla přestavěna na zábavní centrum, kde je mimo uvedené i hotel. Sama stavba bývalé továrny je velmi zajímavá, už stavitel zde nechal zbudovat výzdobu, která po menších úpravách slouží dodnes. Pochopitelně na další lákadla cestovního ruch nezbyl čas, Ještěd – hora, pod kterou stojí Liberec, byla v mlze a vidět bylo pouze dojezdy sjezdovek a můstky. Výstupem z akce je však projekt, kde žáci popíší další lákadla, např. ZOO a botanickou zahradu.

02.04.2019