Zkoumání se stereoskopem

Díky nabídce pana učitele Zdeňka Svobody, který vyučuje na druhém stupni naší školy, jsme měli 16. února možnost poznat, co nás za pár let čeká ve výuce přírodních věd. Nově zrekonstruovaná a vybavená učebna přírodopisu nám totiž umožnila díky stereoskopům proniknout do neuvěřitelného mikrosvěta. Pan učitel nám nejprve tyto přístroje představil, vysvětlil jak s nimi máme pracovat a pak jsme měli možnost sami zkoumat nejrůznější vzorky. Od hornin, přes kuchyňské koření až po vlastní vlasy. Všem kdo s nastavením ostření trochu tápali, pomáhala také učitelova vnučka. A vzhledem k tomu jak nezvyklý pohled pro nás byl například na obyčejnou sůl, či kávovou sedlinu, není se co divit, že všechny děti z naší družiny se do objevování pustily s nadšením a zvědavostí  co jim tato zvětšovací skla ukáží. Se zvědavostí pak také prozkoumali celou učebnu, ve které jsou vystaveny rovněž zkameněliny dávno vyhynulých tvorů, různé druhy hornin, modely částí těla, a také vycpané exponáty zvířat. Vyprávění, i samotné zkoumání bylo pro děti velice poutavé. Za všechny z oddělení veverek, bych ráda za tuto možnost panu učiteli poděkovala.  Doufáme, že se zde zase někdy něco zajímavého dozvíme.

09.03.2021