Vánoce pro školní knihovnu

Vážení rodiče, čtenáři a přátelé školy,

dovolujeme si obrátit se na Vás s prosbou o pomoc v naší snaze o rozšíření knihovního fondu školní knihovny.

Jak většina z Vás jistě ví, naše škola má krásnou novou knihovnu, která je všem žákům školy zdarma k dispozici. Mohou ji pohodlně navštívit o přestávce nebo po skončení školní výuky. Je potěšující, že žáci mají o knihovnu zájem a její služby využívají. Bohužel, množství knih a jejich skladba zatím zcela nevyhovuje přáním a potřebám dětí či pedagogů. Knihovní fond je dosti zastaralý a zvlášť knih pro žáky druhého stupně je nedostatek.

Naše škola podporuje čtenářství, a proto se snaží situaci zlepšit a postupně dokupuje nové tituly. Rozpočet, který má knihovna k dispozici, však na doplnění nestačí a knih přibývá pomalu.

Napadlo nás proto uspořádat sbírku knih – nových i použitých – dle přání dětí.

Protože knihovna je tady hlavně pro děti, měly by zde na ně čekat knihy, které je skutečně zajímají a baví. Proto byla mezi dětmi uspořádána anketa, ve které mohl každý žák doporučit, která kniha se mu líbila, kterou knihu by bylo dobré v knihovně mít, nebo naopak, kterou knihu by si rád přečetl. Výsledkem této ankety je seznam knih, který najdete v přiložené tabulce.

Pokud byste měli zájem se zapojit, můžete knihu pro školní knihovnu zakoupit, nebo darovat starší nepoškozený výtisk, který už máte přečtený, v knihovničce na něj není místo a chcete ho proto třeba poskytnout dalším čtenářům.

Můžete tak v tomto předvánočním období jednou knihou obdarovat nejen své dítko, ale zároveň stovky ostatních žáků naší školy a našeho města.

Věříme, že tato akce by mohla mít v Černošicích úspěch a děti tak získají možnost rozvíjet své čtenářské zájmy, dostat se k současným i klasickým knihám nebo získat informace o koníčcích, které je zajímají.

Pokud Vás možnost darovat školní knihovně knihu zaujala, není nic snazšího, než si prohlédnout TUTO TABULKU a vybrat si tu správnou knihu. V tabulce nejprve klikněte na tlačítko Upravit v prohlížeči a potom prosím uveďte u příslušné knihy své jméno, aby bylo zřejmé, že kniha je zadaná, a nám se nesešlo více výtisků jednoho titulu. Knihu poté rádi převezmeme ve školní knihovně osobně, nebo prostřednictvím třídního učitele.

Pomůžete tak zvýšit atraktivitu naší knihovny a nové knihy pak mohou pomoci žákům vzbudit chuť ke čtení a ukázat jim, že kniha může být důležitou součástí života.

Pokud si to budete přát, bude do knihy vlepena kartička s vaším jménem, nebo třeba i vzkazem či krátkým věnováním pro budoucí čtenáře.

Všem dárcům předem děkujeme.

Petra Mierzwová, školní knihovnice