Příběhy našich sousedů 2020/2021

V letošním školním roce jsme se již podruhé zúčastnili projektu organizace Post Bellum Příběhy našich sousedů. Jeho cílem je mapovat životní osudy mnohdy neznámých hrdinů všedního z našeho okolí. Týmy složené ze žáků základních škol v jedné oblasti (v našem případě Černošice, Dobřichovice, Řevnice) soutěží v práci se vzpomínkami. Jejich úkolem je vždy vyslechnout si příběh jednoho pamětníka, jeho vzpomínky nahrát a posléze sestříhat do rozhlasové reportáže. Na tomto úkolu děti spolupracují s profesionály z Českého rozhlasu. Nakonec se týmy utkají v závěrečné prezentaci, která má představit jejich pamětníka široké veřejnosti. Způsob prezentace zůstává na dětech.

Letos se závěrečná prezentace mohla konat pouze online, to však náš tým nezastavilo. Dokázali natočit krátký dokument o Ivanu Látalovi, tvůrci legendárních Kostiček. A díky své kreativitě a píli tento projekt v těžké konkurenci starších žáků z okolních škol VYHRÁLI!

Veškeré materiály, které v rámci projektu žáci připravili, si můžete prohlédnout na následujícím odkazu: https://www.pribehynasichsousedu.cz/cernosice-dobrichovice-radotin-revnice/cernosice-dobrichovice-radotin-revnice-2020-2021/latal-ivan/

Celou závěrečnou prezentaci zhlédnete zde: https://www.facebook.com/PribehyNasichSousedu/videos/946521005904784

 

Badatelský tým: Jan Blaženín, Monika Čížková, Tobiáš Jíra, Albert Kotora, Karolína Liborová

Pedagogické vedení: Mgr. Michaela Šlesingerová