1. Žirafky

Vychovatel:

Teke Taťána

 tel: 702 298 648
 tteke@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

Co dělat v únoru

Měsíc únor a jeho počasí nám často zabrání jít na hřiště. Proto trávíme více času ve třídě a objevujeme, jaké hry a zábavy nás tady čekají. Holky třeba po dlouhé době opět objevily modelínu. A rovnou nás pozvaly na modelínovou hostinu. Kluky zase zaujaly molitanové kostky a ve třídě se nám hned objevilo několik bunkrů.

Navštívil nás kouzelník

Ošklivé lednové počasí, kdy nešlo jít ven, nám přišel zpestřit kouzelník Reno. A nepřišel sám. Jako správný kouzelník měl v klobouku králíka. Děti představení bavilo. Měli svá bystrá očka všude a tak dokonce některé triky prokoukli.  

Vánoce

Vánoční svátky se kvapem blíží. Žirafky se na ně pilně připravovaly. Zúčastnili jsme se vánočních trhů na Vráži. Dokud byl sníh, stihli jsme si zabobovat. Také jsme si vyzdobili třídu. Teď už se těšíme na víkend, kdy to všechno vypukne. Přejeme Vám krásné Vánoce, plné zdraví, štěstí, pohody a pod stromečkem vytoužené dárky. Užijte si volno a v lednu se těšíme na opětovné setkání.  

Mikulášské trhy

Srdečně Vás zveme na tradiční Mikulášské trhy, které se konají 9.12.2023 na Vráži. Najdete zde také stánek školní družiny, na který letos žirafky přispějí svými krásnými výtvory. Připravili jsme skleněné svícny, náušničky a sladké perníčky.    

Halloween

Žirafky si letos Halloween pořádně užily. Vyráběli jsme spoustu tematických dekorací – duchy, strašidla, netopýry. S těmi jsme si potom krásně vyzdobili třídu. Zúčastnili jsme se totiž soutěže o nejlepší a nejstrašidelnější výzdobu. Nakonec jsme se umístili na hezkém 5. místě.

Veselá podzimní olympiáda

Krásné babí léto nás láka každý den na hřiště, a tak se můžeme naplno věnovat oblíbené podzimní veselé olympiádě. Také letos nás čeká několik disciplín. A na nejúspěšnější děti i drobná odměna.  

Jak se chovají žirafky

Naše třída žirafek se už krásně sžila. Děti se seznámily nejen mezi sebou navzájem, ale také s učebnou a hrami, které třída nabízí. Aby se nám spolu dobře trávil čas, budeme dodržovat tato pravidla: Chovám se bezpečně Respektuji druhé Jsem zodpovědný/á Jsem slušný/á Nikdy nikam neodejdu bez vědomí paní vychovatelky! Zákaz používání mobilního telefonu a chytrých hodinek ve škole i školní družině! Těšíme se, jak si to spolu v tomto školním roce užijeme.