Třída 1.A

Třídní učitel:

Ing. Olšiaková Ilona

 tel: 251001797
 iolsiakova@zscernos.cz

učitel

Aktuálně ze třídy

První lekce plavání

V pátek 22.9. jsme se vydali na naši první lekci plaváni do nedalekého Ottománku. Rozdělili jsme se na tři skupinky a postupně jsme si všichni užili 45 minut v bazénu se skvělou lektorkou Kájou. Ten, kdo zrovna neplaval, mohl z malé herny pozorovat své kamarády, trápit si hlavičku nad zábavnými úkoly z pracovního listu nebo si pohrát s místními hračkami. Plavání nás všechny bavilo a už se moc těšíme na další lekci!

Třídíme odpad

Ve čtvrtek 21.9. jsme se zúčastnili celoškolní akce týkající se třídění odpadu. Na ploše před školou na nás čekala hromada pytlů s odpadky vyhozených do směsného odpadu. Pracovníci oblečení v ochranných oblecích nám ukázali, co všechno ty pytle obsahovaly a co mělo správně skončit v kontejnerech na třiděný odpad. Hodně nás překvapilo, kolik lidi vyhazují jídla (v odpadcich bylo např. 20 kg masa!). Po akci Ukliďme Česko z minulého týdne jsme si tak přidali další střípek do skládanky Jak se chovat šetrně k životnímu prostředí.

UKLIĎME ČESKO

V pátek 15. září jsme se v rámci akce Ukliďme Česko vydali vyčistit naše město od odpadků. Nejprve jsme si ve třídě popovídali o tom, jak správně třídit odpad, a pak už jsme vyrazili do terénu. Naším cílem bylo okolí fotbalového hřiště u mokropeské pláže. Do úklidu jsme se pustili s opravdovým nadšením a hledali jsme vše, co patří do popelnice, a ne do přírody. A že takových odpadků nebylo málo. V našich igelitových pytlích skončily hlavně nedopalky od cigaret, plechovky, láhve, igelitové sáčky a papírové kapesníky. Cestou jsme si ukázali, kde v Černošicích fungují Technické služby a jak je můžeme využívat. Síly jsme nabrali…