Třída 2.C

Pozor! Toto je archivní stránka 2.C ze školního roku 2018 - 2019.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok
Třídní učitel:

Mlčochová Daniela Bc.

Aktuálně ze třídy

VÝLET – ŠKOLNÍ DRUŽINA

Ve středu 12. června jsme se vydali (prvňáci, druháci a třeťáci) pěšky z Černošic do Radotína. Bylo veliké teplo a my byli rádi, že zelená a červená turistická značka vedla převážně lesem. Cestou jsme hráli spoustu her, které si pro nás připravila paní učitelka Míša z družiny. Největší odměnou pro všechny byla zmrzlina v cukrárně! Výlet se všem moc líbil 🙂 .  

Ptáci na obzoru + knihovna = páteční dopoledne

V pátek  jsme se vypravili do Mokropes, do školy. Lektoři ze společnosti Ornita si pro nás připravili program zaměřený na dravce. Seznámili jsem se s životem našich dravců, proč jich v krajině ubývá, co můžeme dělat pro jejich záchranu a spoustu dalších zajímavostí. Povídání bylo doprovázeno videem a ukázkami živých ochočených jedinců, které jsme si mohli i pohladit. Beseda byla velice zajímavá a poutavá. A aby nebylo málo informací, navštívili jsme také školní knihovnu, kde nám paní knihovnice vyprávěla o Velikonocích 🙂  .  

DOPOLEDNE S ANDERSENEM

V 8 hodin proběhla beseda s panem Böhmem o knize Jak se dělá galerie. Po besedě, rozděleni do skupin, jsme se vydali na zahradu hledat ztracené pořekadlo. Odpočinuli jsme si u pohádky Císařovy nové šaty a poslední hodinu jsme ukázali svoji zručnost při vyrábění záložky. Dopoledne uteklo jako voda, všem se moc líbilo 🙂 .

Vysvědčení bez učení :-)

Čtvrtek byl tak trochu jiný den… Celá škola v budově Komenského se rozhodla, že si ho užije netradičně. Žáci vytvořili smíšené skupinky a pak už v jednotlivých třídách měli možnost  shlédnout film o přírodě, luštit rébusy a křížovky, hrát stolní hry, číst knihu nebo si v tělocvičně  protáhnout tělo při pohybových aktivitách. Čtvrtou vyučovací hodinu se rozdalo VYSVĚDČENí a hurá na pololetní prázdniny 🙂 .