Třída 2.C

Třídní učitel:

Knollová Martina

 tel: 251640367
 mknollova@zscernos.cz

učitel

Aktuálně ze třídy

Učivo od 29. května – 2. června

Chtěla bych moc poděkovat za úžasné vzkazy a dopisy, a také za krátkou páteční návštěvu. V úterý mě čeká kontrola u paní doktorky, tak uvidíme, co řekne. Vás pro změnu čeká práce na tento týden 🙂 .

Učivo od 22. – 26. května

V pátek jsem byla na neplánované a zcela nečekané operaci oka. Bohužel, tento týden se neuvidíme. V příloze najdete práci, tak nelenošte, pilně pracujte a nezlobte 🙂 .

Čertovská škola

V pátek 12. května k nám zavítaly dvě čertice a ukázaly nám, jak to chodí v čertovské škole. Představení bylo opět vtipné a moc se líbilo 🙂 .

Výlet za strašidly a plavba lodí

V pátek 28. dubna jsme se všichni těšili na velký výlet do Prahy. Navštívili jsme Muzeum pražských pověstí a strašidel u Karlova mostu. Paní průvodkyně nám vyprávěla o nejznámějších pověstech staré Prahy. Proč se ulicemi dodnes potuluje bezhlavý rytíř, kde přebývá vodník, jak to bylo s Golemem… Spoustu pověstí jsme znali, protože si o nich čteme ve škole. Třeba tu o Bruncvíkovi nebo o kněžně Libuši. V muzeu jsme také šli podzemní uličkou duchů, kde se někteří z nás malinko báli 🙂 . Po prohlídce muzea jsme se vypravili na komentovanou vycházku po Malé Straně. Dozvěděli jsme se například o…