Třída 4.A

Pozor! Toto je archivní stránka 4.A ze školního roku 2016 - 2017.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok

Mgr. Jiřina Hovorková

Cimbálovka

V pátek 21. dubna jsme s naší třídou navštívili koncert cimbálové kapely Réva. Dozvěděli jsme se nejen, jak takový cimbál vypadá, ale také jaký je rozdíl, když se na cimbál hraje dřevěnými a nebo měkkými paličkami. Kdo je to primáš a že se musí poslouchat stejně, jako se ve škole poslouchá paní ředitelka. Poslechli jsme si například  skladbu Vltava, některé lidové písničky, ale dokonce si na závěr mohly děti zatancovat i na rockové písničky v úpravách pro cimbál.

Adventní čas a vše dobré v novém roce 2017

Milí příznivci 4.A, adventní čas jsme si v naší třídě užili, jak nám povinnosti dovolily. Každý den jsme si rozbalily jeden adventní balíček s překvapením. Hugo nám do třídy přinesl krásný vlastnoručně vyráběný adventní věnec, Karolínka zase voňavý vánoční stromeček, Míša nám přinesl ořechové lodičky, které jsme si zapalovali poslední adventní den a věštili z nich, jaký bude příští rok. 🙂 Za vše děkujeme především maminkám dětí. Mikulášská nadílka a jeden málem odnesený hříšník Děti z náboženství si připravily vánoční příběh o svíčkách na adventním věnci. Zapálíme poslední adventní svíčku. Věštíme ze skořápkových lodiček. ….a už se jdeme podívat, co…

Žili mezi námi

V říjnu byla ve vstupu haly Věry Čáslavské instalována výstava Žili mezi námi. Na tuto výstavu jsme navázali třídním projektem, v rámci kterého si děti jednotlivě nebo ve skupinkách měly vybrat některou z významných osobností Černošic. Dále měly děti zpracovat referát, který následně prezentovaly před třídou. Nejvíce si děti vybíraly paní Věru Čáslavskou, se kterou se některé z nich osobně setkaly. Většina z nich si pamatuje, že krom vynikající sportovkyně byla i statečným člověkem, děti zaujalo její gesto vzdoru při sovětské okupaci Československa. K dalším často vybíraným osobnostem patřil MUDr. Janský a JUDr. Zdeněk Lhota .

Lipany

Dne 9. listopadu jsme navštívili divadlo Minor. Představení mělo tentokrát poněkud hlubší téma. Seznamovalo nás s ním prostřednictvím pravého husity Janka, který by udělal všechno pro to, aby udělal radost svojí milé Mařence. Jak se to ale zvrtlo dík válce, jsme se dozvěděli v divadle. Hlavní myšlenkou představení bylo dívat se na dějiny prostřednictvím osudů jednotlivých lidí, kteří v nich žili, ať už velkých vojevůdců, nebo prostého sedláka. Představení se nám vztahovalo především k vlastivědě, jelikož brzy začneme téma husitství probírat. Ještě před představením se děti mohly odreagovat v krásné herně divadla Minor .

Slavíme narozeniny

Od listopadu máme pro děti ve třídě vítanou novinku. Pro toho, kdo má daný den narozeniny, neplatí domácí úkol.