Třída 4.A

Pozor! Toto je archivní stránka 4.A ze školního roku 2017 - 2018.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok
Třídní učitel:

Mgr. Hana Blaženínová

Aktuálně ze třídy

Helpíkův pohár

V pátek 4. května probíhala v Černošicích soutěž o  Helpíkův pohár. Helpíkův pohár je zdravotně – výchovná soutěž tématicky určena žákům pátých tříd základních škol. My jsme se vydali podpořit soutěžící z naší školy. Společně jsme si prohlídli sanitku i hasičský vůz a vyzkoušeli si některé aktivity, které pro nás naši hasiči připravili.      

Přednáška o houbách

Ve čtvrtek 19. dubna jsme byli na přednášce o houbách. Tato řednáška byla velmi zajímavá a poučná. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí a užitečných informací. Šlo o krásné a poutavé vyprávění ze světa hub. Viděli jsme i spoustu nádherných fotografií a ukázky živých hub.  

Výstava TADY NOVÁ REPUBLIKA

  V úterý 17. dubna jsme navštívili výstavu TADY NOVÁ REPUBLIKA. Výstava je zapůjčená naší škole Národním pedagogickým muzeem a knihovnou J. A. Komenského. Výstava je realizována k příležitosti 100. výročí vzniku naší republiky. Děti si výstavu prohlédly a ve skupinách vypracovaly pracovní listy.  

Krmení lesní zvěře

V úterý 10. dubna jsme navštívili zookoutek v Malé Chuchli. Zookoutek patří pod Lesy hl. m. Prahy. Nachází se zde na 30 druhů zvířat žijících převážně na našem území (liška, daněk, muflon…). Lektorky střediska ekologické výchovy nás provedly zookoutkem a vyprávěly nám mnoho zajímavostí ze života zvířat. Největším zážitkem bylo samotné krmení zvířat. Děti mohly nakrmit kozy a daňky přímo v jejich ohradě. Dopoledne se vydařilo a pro nás to byl krásný zážitek.                            

Ukliďme si Česko

V pátek 6.4. jsme šli uklízet lesík za bytovkami. Den byl krásný a za odměnu jsme si pohráli na hřišti.  

Karneval na ledě

Ve čtvrtek 5.4. byla pro nás připravena poslední hodina bruslení. Děti si vzaly masky a za doprovodu hudby si poslední bruslení a soutěže pořádně užily.