Třída 4.C

Pozor! Toto je archivní stránka 4.C ze školního roku 2017 - 2018.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok
Třídní učitel:

Mgr. Alena Filípková

Aktuálně ze třídy

POMPEJE

Poslední květnový pátek byl tak trochu jiný…  Vytvořili jsme smíšené skupinky ( 1. C + 4. C ), ve kterých jsme se snažili najít a vyluštit hádanky a rébusy. Všem se povedlo rozluštit správný kód k lodi, která nás odvezla i se zásobami jídla z Pompejí do bezpečí. Vyhráli jsme, všichni se zachránili!!!  

Olympijský zimní pětiboj

Ve dnech 27. a 28. března proběhl na zimním stadionu Olympijský pětiboj. Naši školu reprezentovala dvě smíšená družstva. Za 2. C a 3. C to byli D. Kraffer, E. Barchánková, E. Nováčková a Š. Zeman.  Za 4. C a 5. C žáci  M. Bláha, D. Cajthamlová, K. Halbych a K. Knišová. Obě družstva zvítězila a obhájila loňský titul. GRATULUJEME K ÚSPĚCHU!!

Máme ping – pongový stůl!

Od konce března jsou přestávky na školní zahradě v Komenského ulici pro děti zábavnější díky novému ping – pongovému stolu. Prostředky na nákup venkovního stolu získaly děti na vánočním jarmarku, kde prodávaly své výrobky. Děkujeme všem, kteří přispěli!  

DOPOLEDNE S ANDERSENEM

Dne 23. března proběhlo na „Komendě“  dopoledne s Andersenem. Výtvarník a ilustrátor David Böhm s námi besedoval o knize V hlavě. Po besedě jsme se rozdělili do deseti skupin. Společně jsme pak soutěžili, vyráběli záložky, řešili kvízy, „stavěli “ komín z přečtených názvů knih, představovali donesené knížky a shlédli film O pejskovi a kočičce jak pekli dort. Chvíle napětí a radost z odměn nás čekala při vyhodnocování. Škoda, že takové dopoledne není častěji…super den… moc se mi to líbilo… mohli jsme vyhrát… těším se na dalšího Andersena… (žáci z „Komendy“)  

ANDĚLSKÉ TVOŘENÍ NA „KOMENDĚ“

V předvánočním čase jsme se tradičně sešli v budově Komenského ul. na Andělském tvoření. Setkání začalo zpíváním koled. Maminky napekly dobroty do občerstvení.  Děti prodávaly své výrobky  a pomáhaly v dílničkách. Rodiče si popovídali při kávě a sladkostech, společně s dětmi si vyrobili krásné dárky. Malí i velcí si mohli zahrát v herně deskové hry. Děkujeme všem, kteří přispěli na nákup venkovního pinpongového stolu. Vybralo se neuvěřitelných 14 440,- Kč.