5. Tygříci

Vychovatel:

Kocourková Drahomíra

 tel: 606 049 869
 dkocourkova@zscernos.cz

učitel

Aktuálně ze třídy

Kresba pastelkami na kroužku kreslení PMH

V prosinci a v lednu jsme se zabývali novou technikou – kresba pastelkami. Děti se seznamovaly s jednotlivými barevnými odstíny. Učily se krůček po krůčku, jak namíchat nové barvy a vrstvit je na sebe. Vznikaly první kresby, mezi nejoblíbenější náměty patří zvířátka. Snažili jsme se věnovat této technice co nejdůkladněji, učili jsme se trpělivosti, pečlivosti a rozvíjeli jsme smysl pro detail. Na povedené kresby se můžete podívat v galerii. Postupně navážeme na další techniku, a tou jsou akvarelové pastelky, na které se děti už moc těší.

Kouzelník Reno navštívil školní družinu

11. ledna přišel do školní družiny kouzelník Reno se svojí kouzelnickou show. Reno již v minulosti několikrát naši školu navštívil a vždy sklidil velký úspěch. Děti byly nadšené ze všech kouzel a triků, ochotně kouzelníkovi asistovaly a fandily. Vyvrcholením kouzelnického představení byla proměna plyšové hračky v živého králíčka. Představení se zdařilo, děti odcházely domů spokojené a plné nevšedních zážitků. Těšíme se zase za rok, až k nám kouzelník opět zavítá.

Vánoční tvoření

Během prosince jsme v družině tvořili vánoční dekorace, které si děti odnášely domů. Nápadům se meze nekladly. Vyrobili jsme mnoho krásných ozdob na stromeček a přáníčka pro potěšení. Hlavním vánočním tématem však byla výroba adventního kalendáře, který si děti těsně před prázdninami odnesly domů. Čekají je tři okénka s překvapením. Doufám, že dětem udělají radost! Přeji všem dětem a rodičům krásné Vánoce, pohodu, zdraví a štěstí do nového roku!

Mikulášské trhy na Vráži se opět vydařily

V sobotu 3. prosince proběhly dlouho očekávané Mikulášské trhy na Vráži. Počasí bylo příjemně mrazivé, vánoční atmosféru naladil i lehký sněhový poprašek. Účast místních i lidí z okolních vesnic byla obrovská. Na našem školním a družinovém stánku bylo k prodeji spoustu krásných dekorací, originálních ozdob, věnců, přáníček…..  Děti, rodiče, známí i celé party cizích lidí chodili od brzkého rána a nedočkavě nakukovali do našich stánků. Prodalo se téměř vše. Chtěla bych poděkovat všem dětem, které přispěly svými výrobky. Ráda bych také poděkovala dětem, které pomáhaly na našich stáncích s prodejem. Velké díky patří všem, kteří přišli a podpořili dobrou věc….

Listopadové vánoční tvoření

V galerii si můžete prohlédnout naše velké přípravy na Mikulášské trhy. Vyráběli jsme vánoční záložky, ozdobičky ze žárovek – sněhuláky a sobíky, naučili jsme se metodou makramé zaplétat přízi, kterou jsme ozdobili skleněné svícny. Práce šla dětem pěkně od ruky, proto jsme vyrobili velké množství krásných dekorací.    

Kroužek kreslení pravou mozkovou hemisférou

Kreslení je založeno na metodě Betty Edwards, která rozvinula metodu kreslení zaměřenou na rozvíjení pravé mozkové hemisféry. Tato metoda je považována za nejefektivnější moderní vyučovací metodu kreslení. Děti rozvíjí svoji kreativitu, fantazii, tvořivost a cit pro detail, učí se více vnímat okolí, které nás obklopuje. Pro velký zájem kroužek probíhá každé úterý a středu. Pro děti ze školní družiny je kroužek zdarma. Základem kresby je kreslení tužkou, proto se této technice věnujeme jako první. Děti se postupně seznamují s různými druhy tužek a učí se, jak je používat. Učíme se, co je světlo a stín, zkoušíme ho přenášet na papír. Vznikají…

Pozvánka na Mikulášské trhy

Vážení rodiče, celý měsíc listopad jsme s dětmi ve školní družině vyráběli vánoční dekorace ve snaze pomoci dětem, které žijí a tráví svátky v odloučení od rodičů. Jako již tradičně zapojíme se i my s družinou do školní akce „Děti dětem“, která proběhne v sobotu 3. 12. 2022 na Mikulášských trzích v Černošicích – Centrum Vráž od 10:00 do 18:00 hodin. Rádi se zde s Vámi setkáme, společně s dětmi a paní učitelkami budeme i my vychovatelky prodávat vytvořené vánoční ozdoby a výtěžek věnujeme na dárky pod stromeček dětem do Dětského domova v Letech a do pěstounských rodin. Přijměte od…