5. Tygříci

Vychovatel:

Kocourková Drahomíra

 tel: 606 049 869
 dkocourkova@zscernos.cz

učitel

Aktuálně ze třídy

Projekce s paní cestovatelkou Motani

Letošní projekce se uskutečnila v Cinoklubu v Černošicích. Tentokrát naše cesta vedla na úžasný ostrov Borneo. Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí o životě místních lidí, poznaly tamější kulturu, jídlo, divoká zvířata, a paní Motani vyprávěla mnoho veselých a napínavých příběhů. Po skončení promítání děti soutěžily o věcné ceny. Celý program se opět povedl a těšíme se na setkání zase za rok!

Hrajeme si a skotačíme

  Stále čekáme na teplé počasí, které ne a ne přijít. Odpolední čas využíváme ke kolektivním hrám venku i v tělocvičně      

Výlet do Jojogymu

Ve středu 26. dubna jsme se vypravili na výlet do Jojogymu. Výlet byl odměnou za účast a výhru v soutěži o nejkrásnější Moranu. Procházka podél řeky byla příjemným ranním startem. V Jojogymu na nás čekala paní trenérka, která dětem připravila opičí dráhu tvořenou krkolomnými překážkami. Druhá část programu byl hrací koutek, kde se děti dostatečně vyřádily.  Po odpočinku a občerstvení v místní kavárně jsme se vydali na cestu zpět do školy. Děti byly nadšené a dostatečně vydováděné. Výlet měl velký úspěch!

Kresba bílým uhlem na kroužku kreslení PMH

Během února a března jsme se seznámili s novou výtvarnou technikou. Kreslení bílým uhlem je pro většinu dětí něco nového. Opět jsme prohlubovali cit pro detail, trpělivost a přesnost. Obrázky na černém podkladu vypadají zajímavě. Děti nejraději kreslí zvířátka a květiny.  

Vyhráli jsme soutěž o nejkrásnější Moranu

V sobotu 25. března se konala v Letech u Dobřichovic akce Slavnosti Morany, kterou již poosmé pořádala firma Dobnet. Slavnost navštívilo jako každý rok mnoho lidí. Doprovodný program opět oživil celé odpoledne. Tato akce se stala velice atraktivní v celém okolí řeky Berounky. Družina Tygříků ze ZŠ Černošice se již poněkolikáté přihlásila do soutěže o nejkrásnější Moranu. K naší velké radosti a překvapení jsme vyhráli 1. místo! Konkurence byla obrovská, soutěže se zúčastnilo 17 Moran. Velice si vážíme pochvaly poroty! Naše úsilí se vyplatilo. Děti měly radost z ocenění a milých výherních cen. Těšíme se na další ročník!

Přípravy na akci Slavnosti Morany

Měsíc březen jsme zasvětili přípravám a výrobě Morany, kterou jsme přihlásili do soutěže o nejkrásnější MORANU. Děti tvořily zvířátka, barvily, stříhaly, přípravy byly velkolepé. Tvoření z papíru a lepidla je ohromně bavilo. Vymýšleli jsme další a další nápady, až vznikla naše krásně strašidelná Morana. Mrkněte do naší galerie.

Slavnosti Morany

Přijďte přivítat jaro na akci Slavnosti Morany, kterou pořádá firma Dobnet. Tato úspěšná akce se koná již poosmé, letos se uskuteční na návsi v Letech v sobotu 25. března od 13h do 18h. Návštěvníky opět čeká bohatý program. Těšit se můžete na dětská vystoupení, dětský kolotoč, dílničky, stánky s občerstvením a mnoho dalšího. V porotě zasedne zpěvačka Ewa Farna. Během pozdního odpoledne dojde ke zvolení nejkrásnější divácké Morany a porota rozhodne o vítězství třech nejlepších. Přijďte podpořit Moranu, kterou vyráběly děti z oddělení Tygříků. Jste srdečně zváni 🙂 foto: idobnet