5. Tygříci

Pozor! Toto je archivní stránka 5. Tygříci ze školního roku 2022 - 2023.
Vychovatel:

Kocourková Drahomíra

učitel

Hasiči pro děti ve školní družině

Ve středu 21.6. přijeli na hřiště u školy hasiči z SDH Mokropsy, aby osvěžili děti ze školní družiny. Probíhalo kropení s praktickou ukázkou jednotlivých kropících režimů (od jemné mlhy po silný proud), při kterých si děti vyzkoušely, jaké to je hasit. Děti se osvěžily a dostatečně vydováděly. Počasí bylo skvělé a děti velice spokojené. Jménem celé školní družiny bych ráda poděkovala dobrovolným hasičům z Mokropes, kteří si vyhradili čas a přijeli děti pobavit. IMG_0144 (1)

Výlet do Mirakula

ve středu 14. června školní družina zorganizovala celodenní výlet pro děti do zábavně naučného parku Mirakulum. Děti si užily skotačení na prolézačkách, trampolínách, seznámily se s naučnou stezkou, krmily kozičky a poznávaly světoznámé květiny a byliny. Zábavné odpoledne jsme zakončili ve vodním světě, kde jsme se osvěžili po celodenních aktivitách.

Zakončení kroužku kreslení výstavou na školní akademii

Školní rok byl i letos symbolicky ukončen školní akademií, kde žáci se svými učitelkami prezentovali svá vystoupení. Děti, které navštěvovaly kroužek kreslení v družině, měly možnost předvést svoje celoroční práce na výstavě, která probíhala souběžně s programem. Měli jsme možnost ukázat, jakých výsledků děti dosáhly. Děti se moc těšily, až svým rodičům a kamarádům představí svoje výkresy.

Kroužek kreslení PMH – nové techniky

V dubnu jsme poznávali techniku kreslení černým uhlem. Kreslili jsme na větší formáty, opět jsme trénovali přenášení stínů a světla, zdokonalovali jsme kreslení detailů. Navázali jsme relaxační technikou Zentangle. Tato technika rozvíjí především kreativitu a výsledkem jsou ,,antistresové obrázky“, které děti moc bavily. Poslední techniku suchý pastel jsme  si nechali na konec školního roku. Naši celoroční práci bude možné zhlédnout na Školní akademii, kde chystáme výstavu.

Projekce s paní cestovatelkou Motani

Letošní projekce se uskutečnila v Cinoklubu v Černošicích. Tentokrát naše cesta vedla na úžasný ostrov Borneo. Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí o životě místních lidí, poznaly tamější kulturu, jídlo, divoká zvířata, a paní Motani vyprávěla mnoho veselých a napínavých příběhů. Po skončení promítání děti soutěžily o věcné ceny. Celý program se opět povedl a těšíme se na setkání zase za rok!

Hrajeme si a skotačíme

Stále čekáme na teplé počasí, které ne a ne přijít. Odpolední čas využíváme ke kolektivním hrám venku i v tělocvičně

Výlet do Jojogymu

Ve středu 26. dubna jsme se vypravili na výlet do Jojogymu. Výlet byl odměnou za účast a výhru v soutěži o nejkrásnější Moranu. Procházka podél řeky byla příjemným ranním startem. V Jojogymu na nás čekala paní trenérka, která dětem připravila opičí dráhu tvořenou krkolomnými překážkami. Druhá část programu byl hrací koutek, kde se děti dostatečně vyřádily.  Po odpočinku a občerstvení v místní kavárně jsme se vydali na cestu zpět do školy. Děti byly nadšené a dostatečně vydováděné. Výlet měl velký úspěch!