6. Žabičky

Vychovatel:

Matoušková Martina

 tel: 721 728 750

Aktuálně ze třídy

Žabičky v květnu

Žabičky v květnu Žabičky si v květnu užívaly krásného počasí na hřišti, v lesíku i na sportovním hřišti za školou, kde hrály fotbal, skákaly přes velké švihadlo nebo hrály různé hry, například Molekuly. Když pršelo, věnovali jsme se hrám a stavebnicím ve třídě, Dominik přinesl novou hru Jožin z bažin, máme novou stavebnici a trvalé oblibě se těší stolní hokej. Tvůrci a výtvarníci se předvedli při vybarvování velmi náročných omalovánek zvířat, největších úspěchů dosáhl trpělivý Marek, který na svém tygrovi pracoval dobré dva týdny.

Žabičky v dubnu

Nejdůležitější událostí dubna byly jarní trhy s dílničkami, které jsme realizovali na Vráži. Protože bylo velmi chladno, dílničky se konaly uvnitř. Účast dětí byla uspokojivá, vyrábění je bavilo a výrobky se jim povedly. Poté, co se počasí vylepšilo, trávili jsme většinu času už venku, na hřišti před školou, na sportovním hřišti za školou nebo v lesíku.

Žabičky v březnu

V březnu bylo mnoho krásných teplých dnů, kdy jsme pobývali hlavně venku, chodili na procházky a na hřiště u školy. Stihli jsme ale také připravit dárky pro budoucí prvňáčky k zápisu, což jsou dekorované papírové brýle a připravit se na jarní trhy, kde jsme uspořádali dílničky s tvořením velikonočních dekorací. Naším výrobkem bylo velikonoční kuřátko s peříčky. Při tvorbě jsme si jako vždycky užlli spoustu legrace 🙂

Žabičky v únoru

V únoru se Žabičky věnovaly svým oblíbeným činnostem: výrobě vlněných strašidýlek, vyškrabávání obrázků na černé kartičky s duhovým podkladem a vytváření modelínových zvířátek a panáčků, kterých už bylo tolik, že jsme opět uspořádali výstavu na hřišti u školy. Zvířátka a panáčky z modelíny jsme vystavili na stromě a následně je rozdali dětem z ostatních oddělení…za půl hodiny na stromě nezbyl ani barevný flíček!

Žabičky v lednu

Leden byl pro naše oddělení trochu náročnější, některé třídy byly v karanténě, jiné jsme musely přibrat za chybějící kolegyně. Volný čas jsme si přesto užili, protože jsme si do oddělení pořídili nový stolní hokej, a kromě jiného například vyškrabávací kartičky, které děti milují a které velmi podněcují jejich tvořivost. Posuďte sami!

Žabičky v prosinci

Žabičky v prosinci tvořily dekorativní předměty na vánoční trhy. Vyrobili jsme svícínky a peříčkové náušnice. Pak jsme se věnovali vytváření adventních věnců – svícnů, které jsme sami navrhli. Vše se nám moc povedlo, trhy byly úspěšné a veselé, několik dětí z našeho oddělení se zúčastnilo trhů jako prodejci. Vánoční prázdniny a odpočinek jsme si opravdu zasloužili!

Žabičky v listopadu

I v této komplikované době se Žabičkám dařilo tvořit krásné výrobky, tentokrát v duchu indiánském. Kluci na fotografii vytvořili obří terč ze stavebnice, na další fotografii je paní vychovatelka s korálkovým podšálkem s mexickým vzorem. Věnovali jsme se ale hlavně tvorbě výrobků pro vánoční trhy, jejichž fotografie uveřejníme v prosinci. Těšíme se, jak se budou líbit, máme pocit, že se nám moc povedly! Pustili jsme se také do výroby adventních věnců, naše oddělení přichází s novým, originálním vzorem, který také uvidíte v prosinci.