6. Žabičky

Vychovatel:

Matoušková Martina

 tel: 721 728 750

Aktuálně ze třídy

Žabičky v prosinci

Žabičky v prosinci tvořily dekorativní předměty na vánoční trhy. Vyrobili jsme svícínky a peříčkové náušnice. Pak jsme se věnovali vytváření adventních věnců – svícnů, které jsme sami navrhli. Vše se nám moc povedlo, trhy byly úspěšné a veselé, několik dětí z našeho oddělení se zúčastnilo trhů jako prodejci. Vánoční prázdniny a odpočinek jsme si opravdu zasloužili!

Žabičky v listopadu

I v této komplikované době se Žabičkám dařilo tvořit krásné výrobky, tentokrát v duchu indiánském. Kluci na fotografii vytvořili obří terč ze stavebnice, na další fotografii je paní vychovatelka s korálkovým podšálkem s mexickým vzorem. Věnovali jsme se ale hlavně tvorbě výrobků pro vánoční trhy, jejichž fotografie uveřejníme v prosinci. Těšíme se, jak se budou líbit, máme pocit, že se nám moc povedly! Pustili jsme se také do výroby adventních věnců, naše oddělení přichází s novým, originálním vzorem, který také uvidíte v prosinci.

Žabičky v říjnu

Žabičky v říjnu Říjen byl slunečný, a tak jsme byli převážně venku. Paní vychovatelky Cullen a Kuželová uspořádaly Veselou podzimní olympiádu, které se zúčastnila všechna oddělení naší školní družiny.  Disciplíny byly čtyři – skákání s míčem mezi nohama, provázková dráha, hod na kelímkovou pyramidu a číšník. Byla to legrace, děti se opravdu snažily a zvládly to všechny. Za naše oddělení Žabiček zvítězil Marek Ptáček, šampión skromný, nenápadný, ale velice odhodlaný a rychlý. Gratulujeme!

Žabičky na začátku školního roku 2021/2022

Žabičky v září Děti se po prázdninách vrhly s radostí a tvořivostí do vyrábění. Vybavili jsme se velkým výběrem barevných korálků a tvořili jsme náramky a náhrdelníky, naše oblíbené loutky z dřevěných lžiček okamžitě skoncovaly s připraveným materiálem a budeme muset nakoupit další lžičky. Když bylo hezky, hráli jsme si na hřišti, můžeme už lézt až na nejhořejší patro prolézací rakety, což je tedy dost vysoko! Je teplo, tak můžeme chodit do lesíka za školu a vytvářet tam mraveniště, domečky, pečovat o sazeničky, které jsme tam zasadili na jaře a sbírat zajímavé kameny, které se lesknou slídou.