6. Žabičky

Vychovatel:

Matoušková Martina

 tel: 721 728 750
 mmatouskova@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

Žabičky v dubnu

Máme velkou radost ze školní chovné stanice s kůzlátky! jsou roztomilá, nechají se hladit a můžeme je krmit trávou a chodit za nimi, když máme chuť. To byla krásná dubnová novinka. Také jsme dostali novou magnetickou stavebnici Mechanics, můžeme vytvářet stavby, které se pak za pomoci magnetismu bez dotyku otáčejí. No a závěr dubna byl také veselý, protože jsme měli v pátek čarodějnice, mnozí z nás – i paní vychovatelka – měli kostýmy a sledovali jsme pohádku Dívka na koštěti.

Březen u Žabiček

V březnu jsme vyráběli přáníčka pro prvňáčky k zápisu a připravovali se na jarní trhy. Ačkoli ten den byla stále ještě pěkná zima, na trhy přišlo dost lidí, vyrobili jsme s dětmi spoustu papírových vlaštoviček. Ať žije jaro!

Žabičky v únoru

V únoru jsme si užili největší zábavu při vyrábění masek na masopust. Fantazii se meze nekladly, a tak byla každá maska úplně jiná. Barevnost byla divoká a divočejší, přesně jak to karnevalové veselí vyžaduje. Některé děti jich dokonce vyrobily více než dvě.

Největší lednovou událostí bylo jednoznačně vystoupení kouzelníka. Byl brilantní, kombinoval hbitost, znalost psychologických zákonitostí vnímání a vtip. Z našeho oddělení si vybral Sebastiana a předvedl s ním vpravdě komediální číslo. Nakonec kouzlila i paní vychovatelka. Děti se bavily královsky, což muselo být slyšet nejméně na nádraží.

Žabičky v prosinci

Žabičky se na začátku prosince zúčastnily Mikulášských trhů na Vráži, kde prodaly spoustu náušnic a vánočních dekorací. Po trzích připravovaly adventní kalendáře v podobě vánočních stromečků, dostaly novou stavebnici Merkur, sáňkovaly na svahu před školou a těšily se na vánoce a na prázdniny. Tak hodně štěstí v roce 2023, Žabičky a všechny děti naší školy!

Žabičky v listopadu

Tento měsíc jsme zasvětili většinou tvorbě. Věnovali jsme se převážně vytváření výrobků na mikulášské trhy, které proběhnou 3.12. na Vráži. Povedly se nám moc, ale nebudeme zatím prozrazovat, co to je a jak vypadají. A když jsme měli vše hotovo, tvořili jsme dál…například takovéto plyšáčky z chlupatého papíru, vycpané vlnou.

Žabičky v říjnu

V říjnu jsme s naším oddělením vyráběli další barvená zvířátka, tentokrát škebličky. Hodně dětí použilo třpytky a tak nakonec vypadaly úplně vánočně, možná bychom je mohli pověsit na stromeček :). Na hřišti před školou probíhala družinová olympiáda se čtyřmi disciplínami, z našeho oddělení se zúčastnily téměř všechny děti. Byla to legrace, labyrint byl výzva!