6. Žabičky

Matoušková Martina

mmatouskova@zscernos.cz

Žabičky v březnu

V březnu přišlo jaro, venku všechno kvete a děti z našeho oddělení se zúčastnily jarních trhů na Vráži, kde tvořily velikonoční dekorace a učily to i malé děti, které se na trhy přišly podívat. Dokončili jsme také dárky pro nastávající prvňáčky, šašky s hýbacíma rukama a nohama. Výsledek posuďte sami!

Žabičky v únoru

Únor bohužel nebyl bílý, takže na sáňkování a bobování u školy nebylo ani pomyšlení. Tím více jsme si vyhráli v družině. Dostali jsme nové hry, Rubikovu kostku, stavebnici Dixit, Plus Plus a další. Vytvářeli jsme návrhy na dárky pro nastávající prvňáčky, což byla papírová letadýlka, šašci s hýbacíma rukama a nohama a papírová morčátka. Děvčata pokračovala ve své oděvní návrhářské práci, jejich nápady vidíte na přiložených fotografiích.

Žabičky v lednu

Počasí nám nijak zvlášť nepřeje, sáňkovat se nedá, ale statečně chodíme každý den alespoň na hodinku na hřiště. Byli jsme okouknout školní farmičku, se zvířátky je legrace, ty zvuky co kozičky vyluzují 🙂 a prasátko je taky strašně srandovní. většinou ale trávíme čas uvnitř, a tak jsme toho zase spoustu vyrobili, nejvíce se povedla maska Iron Mana, papírová panenka s celým šatníkem oblečení a papírový míč s logem. Učíme se tkát na malém stavu a zjistili jsme, že utkat látku ručně jen za pomoci osnovy napnuté na dřevěném stavu a jehly je neskutečné práce, makáme na tom už asi tři…

Žabičky v prosinci

V závěrečném měsíci roku jsme se zúčastnili Mikulášských trhů, kde jsme prodávali své výrobky. Měli jsme úspěch, prodali jsme spoustu věcí a ještě byla zábava. Popovídali jsme si s kamarády, seznámili se s novými lidmi a viděli krásnou fire show. V dalších týdnech jsme si vyráběli vánoční kalendáře v podobě andílka s krabičkou, což nebylo tak úplně lehké, muselo se rýsovat, stříhat, lepit a paní vychovatelka nám pak do kalendáře dala dárky. Vánoční prázdniny jsme si opravdu zasloužili!

Žabičky v listopadu

V listopadu jsme se pustili plně do tvoření, vyráběli jsme pavučinky z bavlnek a špejlí a náušnice z UV peříček na Mikulášské trhy na Vráži. Přitom jsme měli samozřejmě dost času na běhání a hry na hřišti a na občasné sledování pohádek, jmenovitě jsme viděli pohádku Malý pán, kde hrají loutky v opravdovém přírodním prostředí, a ačkoli jsme dobře věděli, že jsou to jen loutky, pohádka byla chvílemi pěkně strašidelná, ale konec samozřejmě dobrý.

Žabičky v říjnu

V říjnu probíhala ve školní družině Veselá podzimní olympiáda, děti soutěžily ve čtyřech disciplínách. V našem oddělení byl nejúspěšnější Martin J. Po skončení olympiády jsme se začali věnovat vyrábění – kluci vyráběli z kartonu a barevných nálepek minecraftové meče, holčičky si vytvořily krásné papírové vějíře pomocí razníků a třpytek. Každý den chodíme na hřiště a tam si po škole a tvoření v družině pořádně zaběháme!

Žabičky v září

V září se jako vždy na začátku roku seznamujeme s organizací, provozem a pravidly školní družiny. Pro děti to není úplně jednoduché, protože musí hlavně pochopit a osvojit si řadu pravidel ve škole, takže začátek roku je vždy náročný, jak pro ně, tak pro nás pedagogy. Ale už si zvykáme a začínáme vyrábět krásné věci, které vám zde budeme celý rok prezentovat. Počasí je krásné, takže trávíme hodně času venku na hřišti a v okolí školy, velkou radostí je i školní farmička se zvířaty.