6. Žabičky

Pozor! Toto je archivní stránka 6. Žabičky ze školního roku 2020 - 2021.
Vychovatel:

Matoušková Martina

Aktuálně ze třídy

Žabičky v květnu

Žabičky se v květnu konečně sešly ve své původní sestavě a to plné energie a nápadů. Venku dost pršelo, takže jsme se věnovali hrám a vyrábění ve své třídě, Když bylo sluníčko, vyrazili jsme do lesíka, na zmrzlinu, jednou jsme byli v knihovně. Hrajeme   hru Cesta z města vlastní výroby, se kterou si užíváme spoustu legrace. Vyrábíme zvířátka z modelíny a loutky z dřevěných lžiček. Na obrázku na ukázku Albert Einstein a Myšák.

Žabičky v dubnu

Žabičky v dubnu trávily už dost času venku, školní družina dostala nové vybavení na hřiště, a tak jsme hráli líný tenis, na třetího, chodili na chůdách…Kreslili jsme si křídami na chodník a skákali panáka. Nebylo ale pořád příjemně, duben za kamna atd. a tak jsme si vyrobili hru Cesta z města a vytvářeli legrační koláže…a stále v tom pokračujeme, maminky se mohou těšit na docela vtipná přáníčka ke dni matek.

Dlouhý lockdown

Milé děti, Žabičky, připadá mi to už tak dlouho, co jsme se neviděli, a opravdu mi chybíte. Přemýšlela jsem o tom, co by vás bavilo, a napadlo mne, že bych vám poslala pár obrázků od mého oblíbeného malíře a vědce Ernesta Haeckela. Dají se vybarvovat, a kdybyste si chtěli najít na internetu něco dalšího od něho, zjistíte, že to je neuvěřitelný umělec, který zmapoval vlastně celou živočišnou a rostlinou říši a její formy. Takže pro začátek posílám dva obrázky a budu ráda, když je vybarvíte a ofocené mi je pošlete zpět. Nebo i nějaké jiné od stejného autora. Také je…

únor u Žabiček

V únoru jsme svištěli před školou na nových kluzácích, stavěli jsme opět sněhuláky a chodili na procházky kolem řeky. Navštívili jsme školní knihovnu a vypůjčili si spoustu knih. Jednou jsme dokonce byli v učebně biologie a studovali přírodniny pod stereoskopem. Ve třídě jsme se věnovali svému oblíbenému modelování, vylepšili jsme si techniku použitím korálků.

Leden u Žabiček

V lednu jsme si konečně užili zimní radovánky, chodili jsme se koulovat k bývalé bažantnici, stavěli jsme rodinky sněhuláků. Nové kluzáky jsme ještě nevyužili, moc brzy to roztálo, tak doufáme, že zase napadne. Když bylo venku moc mokro a nevlídno, hráli jsme ve třídě hry, například pexeso s lebkami zvířat, naše nové Dobble s tématikou pohádky Harry Potter, nové kvarteto se zvířaty..Vyráběli jsme si svítící záložky do knih a loutky z dřevěných lžiček.

prosinec u žabiček

V prosinci jsme se věnovali hlavně tvorbě adventních kalendářů a vánočních andělů. Ačkoli času bylo málo, zvládli jsme vytvořit andílky, do kterých jsme dostali dárečky a adventní kalendáře ve formě papírových sněhuláků s krabičkami na dárky. A když už jsme byli v té tvorbě a měli k dispozici modelínu, pírka a třpytky, vyráběli jsme si každý podle své okamžité inspirace. Bylo to legrační!

listopad u žabiček

V  listopadu jsme se věnovali svým oblíbeným činnostem,stavebnicím, autodráze a modelování. Některé děti vyrobily hru, kterou samy vynalezly, jiné více kreslily, nejlepší práce máme vystavené. Nejraději jsme ale venku, běháme, lezeme na prolézačky, houpeme se a točíme.