Třída 6.A

Pozor! Toto je archivní stránka 6.A ze školního roku 2022 - 2023.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok
Třídní učitel:

Mgr. Bayerová Petra

Aktuálně ze třídy

Ukliďme Česko

V pátek 2. 6. proběhla odložená akce, během níž žáci 2. stupně uklízeli Černošice. Letos jsme se se třídou rozhodli, že uklidíme méně známé cesty, které ovšem někteří naši spolužáci běžně využívají. A občas jsme se nestačili divit, co jsou někteří schopni v přírodě zahodit. Po náročné práci je samozřejmě zapotřebí odpočinek a zábava, a tak jsme se po zakoupení nějakého občerstvení usadili na basketbalovém hřišti a hráli nejrůznější hry – fotbal, prší, soutěž v přitahování atd. Po pauze jsme pokračovali směrem do Černošic a poté zpět do školy.        

ČNB – Za měnou

Dne 26. 5. jsme se vypravili do Prahy, kde jsme v rámci programu Za měnou nahlédli pod pokličku ČNB a vyzkoušeli jsme si, co vše je potřeba dělat, aby v naší zemi vládla cenová a finanční stabilita a aby byla zajištěna plynulost peněžního oběhu. A že to občas byla pořádná fuška! Někteří dokonce museli pořádně šlápnout do pedálů!      

Zookoutek v Malé Chuchli

Za příjemného jarního počasí jsme se 5. května vypravili do zookoutku v Malé Chuchli. Nejprve nám výlet komplikovala náhradní autobusová doprava, ale nebylo to nic, s čím bychom si neporadili. Příjemnou procházkou chuchelským lesem jsme došli do záchranné stanice, kde na nás čekali lektoři, kteří nás provedli celým areálem. Během vyprávění o životě a osudech zachráněných zvířat jsme měli možnost je krmit a hladit. Zvířata jsou na návštěvníky zvyklá a bylo vidět, že už nějaké dobroty od náš očekávají. Po krátkém občerstvení v místním bufetu jsem vyrazili zpět do školy. Bylo to krásně strávené dopoledne. Petra Bayerová      …

Armádní muzeum Žižkov

Ve středu 8. 3. jsme se vypravili se třídou no nově otevřeného Armádního muzea Žižkov. V rámci vzdělavacího programu Od úsvitu českých dějin jsme se vypravili do dávné historie a dozvěděli jsme se něco o vývoji válečnictví a zopakovali jsme si historická fakta. Na vlastní kůži jsme si mohli vyzkoušet některé středověké helmy, naučili jsme se psát vlastní jméno v hlaholici a zjistili jsme, jak těžké byly některé zbraně. Největším zážitkem pro nás ovšem byla návštěva zákopu z první světové války, jednalo se o opravdu autentický zážitek. Muzeum je velmi rozlehlé a bohužel jsme ho nestihli projít celé, to ovšem nevadí, neboť se…

Výlet do ZOO

V rámci zeměpisu žáci 6. ročníků vyrazili do pražské ZOO, počasí nebylo ideální, ale i přesto jsme si výlet užili. Nejvíce nás zaujal nový pavilon goril – rezervace Dja, kde jsme mohli nerušeně sedět a vychutnávat si pohled na malého gorilího rošťáka Ajabu.  

Dřevíčková dílna

V pátek na hodině českého jazyka jsme si v rámci pracovního postupu sestavovali a vyráběli výrobky ze dřeva. Všem se podařila sestavit krásná vločka ze dřeva, která nejspíše někoho potěší pod vánočním stromečkem.