7. Želvy

Pozor! Toto je archivní stránka 7. Želvy ze školního roku 2021 - 2022.
Vychovatel:

Papežová Radka

Aktuálně ze třídy

Výlet do Mirakula

Ve středu se uskutečnil celodenní družinový výlet do oblíbeného parku Mirakulum. Počasí nám přálo, děti si užily všechny atrakce, včetně vodního světa. Zpět se vrátily unavené děti plné zážitků.  

Hraní

Tak jako každý měsíc, i tentokrát nám mezi výlety a tvořením zbývá dostatek času, aby si děti mohly hrát. Třeba se stavebnicemi a hračkami, která má družina k dispozici. Takže nám vznikají krásné věže, autodráhy a další překvapení.  

Duhové obrázky

Tentokrát si želvičky vyzkoušely novou techniku malování. Na děti čekaly speciální čtvrtky papíru, ze kterých pomocí škrábátek a šablonek vykouzlily mnoho duhových obrázků.

Osvěžení ve velkém horku

Jelikož se v květnu dostavily letní teploty, vyrazili jsme se osvěžit. Krátkou vycházkou jsme se dostali k oblíbenému okýnku na Mokropeském nádraží, kde nám v boji s horkem pomohly zmrzliny a ledové tříště. Zpět do školy se nám hned šlapalo lépe.  

Přednáška o Africe

Ve čtvrtek 12.5. k nám do školy zavítala paní Kateřina Motani, která se přijela s dětmi podělit o své zážitky z cest po Africe. Její zajímavé povídání doplňovala spousta fotografií a videí, které cestovatelka při svém putování pořídila. Na závěr měly děti možnost klást své zvídavé otázky a také zakoupit si drobné cestovatelské suvenýry.  

Želvičky tvoří pro budoucí prvňáčky

Aby se našim malým budoucím spolužákům ve škole líbilo, rozhodly se jim děti ze družiny přichystat drobné překvapení. Na děti u zápisu tak budou už tradičně čekat drobné dárky a odměny. Třída želviček letos vyráběla roztomilé kočičky.