8. Tučňáci

Vychovatel:

Cullen Ivana, DiS.

 tel: 722 146 640
 icullen@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

Svátek matek

Na začátku měsíce května jsme se zaměřili na vyrábění dárků pro maminky, které druhou květnovou neděli oslavily svůj svátek. Rozhodli jsme se, že maminkám uděláme radost obrázkem ze sádry. Děti si vybraly figurky z formiček, které se jim líbily nejvíce  a odlitky pak vybarvily. Ty jsme pak nalepili na základ připraveného kartónu a výsledek byl hotov. Můžete se podívat na galerii, jak se dětem výtvory zdařily.

Jarní vyrábění

Měsíc duben byl pro nás hodně tvořivý. Vyrobili jsme si krásné jarní dekorace s kuřátky, brzy nato jsme si z polystyrenových vajíček vykouzlili králíčky a kuřátka. Nakonec jsme oslavili přílet krásných čarodějnic oblečených do pestrých kabátů.

Návštěvy školní knihovny

  Od března 2023 po domluvě s paní knihovnicí Petrou Mierzwovou školní družina navštěvuje s dětmi školní knihovnu pravidelně každou středu od 13:45 do 14:30 hodin (až do konce školního roku). Jednotlivá oddělení postupně navštěvují knihovnu. V den první návštěvy si děti mohly nechat vystavit průkazku na půjčování knížek (kdo ještě nemá). Členství ve školní knihovně je zdarma. Půjčování knih na dobu jednoho měsíce je bezplatné. Pokud si dítě nechá knihu déle než měsíc, musí si půjčení prodloužit. Stačí přijít s průkazkou nebo napsat email paní Mierzwové: pmierzwova@zscernos.cz. Pokud tak neučiní, zaplatí poplatek 10,- Kč. Paní knihovnice si pro děti připravila zajímavou knížku o strachu…

Dárky pro budoucí prvňáčky

Během měsíce března jsme se převážně věnovali vyráběním dárečků pro budoucí prvňáčky. Děti z našeho oddělení pro děti vyrobily krásná zvířátka a příšerky. Použili jsme vlnu na motání bambulek, hýbací očička, barevná peříčka a chlupaté drátky. Díky fantazii dětí vznikaly krásné výtvory. Věřím, že se budou novým žáčkům líbit.

Jarní trhy a dílničky

V sobotu 25. března se na náměstí Centra Vráž konaly první jarní farmářské trhy. Součástí byly dílničky, které probíhaly ve vnitřních prostorách Centra Vráž. Vychovatelky ze školní družiny se na ně pečlivě připravily a přichystaly dětem spoustu zajímavých jarních dekorací k vyrábění. Děti se s velkým nadšením zapojily do tvoření a domů si odnášely krásné výrobky. Příjemnou chvilkou bylo i divadélko, které probíhalo ve stejných prostorách.

Vyplétání koberečků -Tapiko

Už několikátý rok je v našem oddělení trošku tradicí použití techniky vyplétání koberečků – Tapiko. Jak jsem již vypozorovala z předešlých let, Tapiko je u dětí oblíbenou činností. Děti mají možnost si samy vytvořit nákres vlastního obrázku nebo si překreslí obrázek, který si vyberou už vytištěný, na čtverečkovaný papír. Děti, které měly zájem si vyplést kobereček, jsem naučila zacházení s háčkem, mřížkou a vlnou. Není to nic těžkého, děti si tuto činnost osvojily v krátkém čase. Pod jejich šikovnýma rukama tak vznikaly krásné koberečky, které potěšily nejen je samotné, ale určitě udělaly radost i jejich blízkým.

Kdo si hraje, nezlobí

V únoru jsme se sešli s oddělením Medvídků v tělocvičně, kde si pro nás vychovatelka Anička připravila zábavné pohybové hry. Mezi nejoblíbenější patří Hladový medvěd Huňáč, Nemocnice a Mrkvičky. Děti se s chutí zapojily do soutěžení a o zábavu nebyla nouze. Protáhli jsme všechny svaly a byla to fajn legrace.