8. Tučňáci

Vychovatel:

Cullen Ivana, DiS.

 tel: 722 146 640
 icullen@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

Zábavná show kouzelníka Rena

Minulý týden ve středu nás navštívil kouzelník Reno. Zavítal k nám už několikrát a tak i tentokrát jsme se moc těšili, jaká nová kouzelnická čísla nám předvede. Asistovaly mu děti z publika i naše vychovatelka. Předvedl nám zajímavá kouzla a triky obohacené humorem. Nezklamal ani trik s živým králíčkem, kterého nám vykouzlil na závěr představení. Budeme se těšit, až nás příští rok opět navštíví.

Výroba adventního kalendáře

V prosinci jsme se pustili do vyrábění adventních kalendářů-stromečků. Stříhali jsme a lepili, nejvíce nás ale bavilo zdobení ozdobiček třpytkami. Děti si také vyrobily tři krabičky na drobná překvapení, které jsme nalepili na stromeček. Do nového roku 2023 vám všem přeji hlavně hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.

Příprava na Mikulášské trhy

Celý měsíc listopad jsme s dětmi vyráběli vánoční dekorace, které budeme prodávat na Mikulášských trzích v rámci charitativní akce „Děti dětem“.  Budou se konat tuto sobotu dne 3.12. 2022 od 10:00 do 18:00 hodin na Vráži v Černošicích. Školní družina zde bude mít stánek s výrobky, které vyrobily děti s vychovatelkami. Výtěžek z akce půjde na nákup dárků dětem do Dětského domova v Letech a pěstounských rodin. V našem oddělení jsme vyráběli Mikuláše ze štětců a vánoční ozdobičky s ptáčkem na zavěšení. Dětem se výrobky moc povedly. Přeji vám krásný adventní čas a těším se na setkání s vámi.

Veselá podzimní olympiáda – vyhodnocení

Měsíc říjen k nám byl přívětivý a nálada na hřišti byla úžasná. Převážná většina dětí se zúčastnila naší tradiční Veselé podzimní olympiády.  Děti si vyzkoušely zajímavé disciplíny, některým to šlo lépe a některým obtížněji. Hlavní ale je, že jsme si to všichni užili. Hodnotila jsem první tři místa a také děti, které splnily všechny disciplíny. Nyní už dokončujeme výrobky na charitativní akci Děti dětem, která se už nezadržitelně blíží.

Veselá podzimní olympiáda

Vážení rodiče,   během měsíce října naše družina uskuteční pro děti ze školní družiny tradiční Veselou podzimní olympiádu, která bude probíhat na hřišti u školy každý den v čase 14 – 15h. Připravili jsme si čtyři soutěže, každá bude mít své stanoviště, u kterého budou vždy dvě vychovatelky. Tato olympiáda je u dětí velice oblíbená, během zajímavých soutěží si děti nejen procvičí svoje fyzické zdatnosti, ale také si užijí i spoustu zábavy. Účast je dobrovolná. Děti obdrží bodovací kartičky se svými jmény, do kterých jim vychovatelky budou zapisovat výsledky z jednotlivých soutěží a ke konci je vyhodnotí. Po skončení olympiády…

Září v oddělení Tučňáků

První týdny proběhly neuvěřitelnou rychlostí. Ze začátku jsme se navzájem seznámili, osvěžili jsme si pravidla školní družiny, která už známe z předchozího roku. Poznali jsme nové hry a hračky, některé děti už je znají z minulého roku. Někteří si vyrobili pěknou podmořskou dekoraci s rybičkami a kraby z mušliček, někdo si zase vystřihnul a slepil auto ze čtvrtky. Nejvíce oblíbená stavebice je Playstix, je úžasná k rozvíjení kreativity, hlavně chlapci si staví garáže a domečky svých snů, děvčata ráda kreslí a vyrábí z papíru.

Začátek školního roku

Vážení rodiče,   v novém školním roce bych vás chtěla přivítat a představit se. Jmenuji se Ivana Cullen a letos ve školní družině budu mít na starosti vaše děti. Kontaktní telefon je 722 146 640 nebo email icullen@zscernos.cz   Do oddělení Tučňáků bude chodit část třídy 2.D, část 2.E a část 3.A. Budeme se setkávat ve třídě A13 – Tučňáci v prvním patře na budově A.   Běžný režim družiny:   Školní družina je v provozu již od čtvrtka 1. 9., ranní družina od pondělí 5. 9., která je ve 2. oddělení (Medvídci) v čase 7:00 – 7:45 hod., děti mohou přicházet nejpozději do…