8. Tučňáci

Vychovatel:

Cullen Ivana, DiS.

 tel: 722 146 640
 icullen@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

Návštěvy školní knihovny

Od února bude školní družina navštěvovat s dětmi školní knihovnu pravidelně každou středu od 13:45 do 14:30 hodin (až do konce školního roku). Jednotlivá oddělení se budou každý týden střídat. Vychovatelky děti upozorní předem, který týden se do knihovny vypraví. V den první návštěvy si děti založí průkazku na půjčování knížek (kdo nemá). Členství ve školní knihovně je zdarma. Půjčování knih na dobu jednoho měsíce je bezplatné, pokud si dítě nechá knihu déle než měsíc, musí si půjčení prodloužit (stačí přijít s průkazkou nebo napsat email paní Mierzwové: pmierzwova@zscernos.cz). Pokud tak neučiní, zaplatí poplatek 10,- Kč. Paní knihovnice Petra Mierzwová…

Masopustní veselí

  V sobotu 10. února proběhl v Černošicích Mokropeský masopust. Nejdříve jsme si s dětmi povídali o zvycích, co vlastně masopust znamená. V minulosti to bylo období veselí a hodování. Součástí oslav je i obřadní průvod masek doprovázen muzikou. Letos je masopustní období ukončeno 14. února Popeleční středou. I my jsme se na tuto událost pečlivě připravili. Děti si na čtvrtku obkreslily podle šablonky masku, která se jim líbila nejvíce. Někdo si sám vyrobil podle vlastní fantazie. Poté je vymalovaly a dozdobily barevnými peříčky, třpytkami, ozdobnými kamínky a jinými ozdůbkami.  Masky byly originální.  

Kdo si hraje, nezlobí

Koncem ledna jsme zavítali do malé tělocvičny. Kolegyňka Anička z Medvídků si pro nás připravila tři sportovní hry a to Nemocnici, Kouzelníka a Čerta. Děti se s chutí zapojily do soutěžení a o zábavu nebyla nouze. Protáhli jsme všechny svaly a byla to bezva legrace. Budeme se těšit na další soutěže.

Zábavná show kouzelníka Rena

Minulý týden v pondělí nás navštívil kouzelník Reno. Zavítal k nám už několikrát a tak i tentokrát jsme se moc těšili, jaká nová kouzelnická čísla nám předvede. Asistovaly mu nejen děti z publika, ale i naše asistentka. Předvedl nám zajímavá kouzla a triky obohacené humorem. Nezklamal ani trik s živým králíčkem, kterého nám vykouzlil na závěr představení. Budeme se těšit, až nás příští rok opět navštíví.

Dárečky pod stromeček

Poslední dny v prosinci jsme vyráběli dárečky pod stromeček našim blízkým. Rozhodli jsme se pro záložky do knížek. Děti si je pěkně vybarvily a pak jsme je společně zalaminovali. Věřím, že obdarovaným udělaly velkou radost. |Také jsme zdobili figurky z polystyrenu, někdo si vybral hvězdičku, sněhuláčka nebo vločku, které se daly pověsit na stromeček.

Adventní kalendáře

V prosinci jsme se věnovali vyrábění adventních kalendářů v podobě sněhuláčků. Dětem šla práce od ruky, nejvíce nás bavilo zdobení třpytkami. V krabičce na ně bude čekat překvapení. Kalendáře si děti budou odnášet domů před prázdninami. A už teď se těší, až si otevřou první krabičku. Přeji všem krásné Vánoce a klidné pohodové svátky.  

Mikulášské trhy – poděkování

V sobotu dne 9. prosince se uskutečnily tradiční Mikulášské trhy na Vráži v Černošicích. Tímto bych chtěla poděkovat všem, kteří si zakoupili výrobky dětí z družiny a tak přispěli na koupi dárků pro děti z Dětského domova v Letech. Atmosféra byla kouzelná i počasí nám přálo. Zároveň vám všem přeji krásné prožití adventního času.