9. Komenda

Vychovatel:

Velichová Michaela

 tel: 722 719 882

učitel

Aktuálně ze třídy

LEDEN 2022

Chystáme se na kuličkiádu ( děti  začaly pilně trénovat ). Z večerníčkového špalíčku máme Jáju a Páju. Od 7. – 9. 1. 2022 bude probíhat celosvětová akce „Ptačí hodinka „, na kterou děti připravím, pokud se budou chtít doma zúčastnit.

PROSINEC

Měsíc plný tradic, pranostik a velkého dětského očekávání ( advent, sv. Mikuláš, sv. Barbora, vánoční čas – stromeček, kapr, betlémské světlo, dárečky……… ). S dětmi jsem vyráběla drobnosti, radosti, pozornosti pro naše nejbližší ( vánoční mandaly, přáníčka podle dětské fantazie, hvězdy z papírových sáčků, prasátka za včelího vosku pro štěstí a vánoční ozdobu z polystyrénu dárkově zabalenou ). Pro zklidnění tohoto období jsem zvolila dětskou jógu ( odpočinek, dýchání a relaxaci s představivostí ).

OZDOBY NA STROMEČEK DO ŘEZNICTVÍ

Na začátku adventu jsem s dětmi vyrobila ozdoby na stromeček do řeznictví v Řevnicích. Vyrobili jsme proplétaná srdíčka z papíru a malé dárečky ( obalené krabičky od sirek do vánočního papíru ). Myslím, že naše ozdoby na stromečku potěšili návštěvníky řeznictví.  Majitel řeznictví poslal dětem drobné sladkosti.      

LISTOPAD

V tomto měsíci jsem s dětmi četla podle večerníčkového špalíčku příběhy loupežníka Rumcajse. Měli jsme týdenní soutěž HLAVYLÁMÁNÍ ( bohužel jen se 3.C , prvňákům to vynahradím během zbytku roku ). Během této soutěže dětí zkouší různé hlavolamy – logik, 3Dpuzzle, fotbal, labyrint, solitér apod.. Tvořili jsme draky a lampičky – práce s papírem, nůžkami, lepidlem a vlastní fantazií.    

Fotky z olympijského týdne

Hod molitanovými kostkami, kde se počítal součet teček. Hod gumovou holínkou do dálky. Židličková – hra po třídách. Skok z místa. V pátek proběhla soutěž jen formou zábavné hry, z důvodu nízkého počtu účastníků. Každý den proběhlo vyhodnocení po třídách s možností výběru drobné odměny.  

Podzimní obrázek do rámečku

V říjnu jsme pracovali na obrázku z přírodnin. Co vše jsme na obrázku vytvořili: frotáž z nasbíraných listů ( list rubovou stranou pod papír a přejíždění voskovkou naplocho lepení nasbíraných skořápek od ořechů kapání červené svíčky na dotvoření berušek tiskání rozkrojeného jablíčka s doplněním fixou stopky a bubáka vytvoření rámečku z bukového dřeva Při jedné vycházce jsme trhali šlahouny psího vína a některé děti jsem učila vytvořit věneček, jeden jme zavěsili na školu a druhý na dveře u družiny. Při návštěvě zahradnictví mi děti pomohli vybrat rostliny na zasazení do truhlíku před školu ( v truhlíku je vřes, okrasná kapusta…

Večerníčkový špalíček

Dobrý den, v letošním školním roce budu s dětmi pracovat s knihou Večerníčkový špalíček ( kniha plná známých večerníčků v komiksové podobě ). V září byl Bob a Bobek, v říjnu Žofka a v listopadu nás čeká O loupežníku Rumcajsovi. Na začátku této aktivity rozdělené na celý školní rok jsme s dětmi vytvořili večerníčkové plakáty na chodbu školy.