10. Komenda

Vychovatel:

Kozumplíková Radka

 tel: 724 858 879

učitel

Aktuálně ze třídy

Canisterapie ze Širokadaleka

Ing. Filip Suk Za projektem O Psech ze Širokadaleka stojím protože, mě vždy bavilo propojovat světy zvířat a lidí.Za 15 let se mi podařilo rozšířit povědomí do stovek škol v ČR. Ovšem stále existuje spousta lidí, která o canisterapii ani neslyšela. Má vize je jednoduchá – inspirovat, vychovávat a pomáhat všude kde to jen půjde.Mám dar rozumět si se psy. Oni to na mne poznají, pejsci vědí, kdo jsem. Za vše co pro mě psi během života udělali, cítím velkou vděčnost a určitou povinnost se jim odvděčit. Jsem psí patron a skrze přednášky a setkání předávám své poselství. Dnes jsme u nás v družině…

Poslední den před Vánoci

Dnes byl poslední den před Vánoci ,tak jsme si ho s dětmi užili. Po obědě jsme si sedli do kroužku ,zapálili svíčku a trošku meditovali . Každý si něco přál, jedno přáníčko tajně a jedno nahlas. Pak jsme si pustili krásnou vánoční animovanou pohádku a po skončení jsme šli na procházku podívat se na kapříky v kádích. Počasí bylo mrazivé , ale slunečné . Od kapříků jsme se šli podívat k vodě , k řece. Krásnou procházkou jsme se vrátili zpět do školy a chvíli ještě byli na hřišti. Po té jsme se postupně rozloučili a popřáli si krásné Vánoce.

Mikuláš ,čert a anděl

Tři postavy, Čert, Mikuláš a Anděl. Vyrábíme z papíru ,čtvrtky a zdobíme .Povídáme si o těchto bytostech ,vyprávíme každoroční zážitky.   Mikuláše podle tradice doprovází éterický anděl, celý v bílém s bělostnými křídly, jako symbol dobra. Poslední postavou v trojici je čert, který děti straší svým hrozivým vzhledem a je symbolem zla. Čert většinou nosí řetěz, kterým hrozivě chrastí a pytel, aby si v něm mohl zlobivé děti odnést do pekla.

Veselá olympiáda

Den první – hod kostkami. První den děti házely třemi molitanovými kostkami a sčítaly se tečky hodů. Den druhý – hod holinkou. Druhý den děti házely holinkou, disciplína je mimořádně bavila, jelikož jsme jim nic s kolegyní Míšou neulehčily a holinka byla velikost číslo 45! Den třetí – židličkovaná. Třetí den opět velmi známá disciplína, na počet dětí méně židlí, pustí se hudba pak se stopne a děti musí ukořistit židličku, kdo není úspěšný, tak vypadává, počty se krátí… Den čtvrtý – skok z místa do dálky. Čtvrtý den se děti opět protáhly skokem dalekým. Den pátý – abeceda v…

Veselá podzimní olympiáda

Rok se s rokem sešel a my s kolegyní  jsme si pro děti připravily Veselou podzimní olympiádu, která se skládá z několika disciplín. Budeme soutěžit uvnitř i venku, pokud nám to počasí dovolí. Vyhodnocení bude každý den z té disciplíny co bude probíhat. Začínáme hned 1.listopadu a celkové vyhodnocení a konec olympiády bude 5.listopadu. Moc se těšíme. Pozvánku najdete v příloze.

Zvířecí říše,kočkovité šelmy

V měsíci září jsme s dětmi pracovali na velmi zajímavém projektu. Zabývali jsme se kočkovitými šelmami a jejich životem. Pouštěli si dokumenty ,četli o nich, doma zjišťovali zajímavé věci a pak jsme je probírali. Moc nás to bavilo ,děti namalovaly velmi hezké výkresy ,které jsem během určitého času také vložím.

Měsíc říjen

Využíváme krásného počasí a trávíme čas venku na čerstvém vzduchu.Před prázdninami jsme s dětmi vyrazili na krásnou procházku.Počasí nám přálo,sluníčko svítilo.Šli jsme krásnou přírodou,sbírali jsme listí a povídali si co se nám v přírodě líbí.Došli jsme do zahradnictví v Černošicích a pořídili něco na výzdobu naší školy. Dětem se procházka moc líbila a na závěr došlo i na společné foto.Pokud počasí dovolí,plánujeme další procházky do blízkého okolí naší školy.