10. Komenda

Vychovatel:

Velichová Michaela

 tel: 722 719 882
 mvelichova@zscernos.cz

učitel

Aktuálně ze třídy

ČARODĚJNICE

Podle předtištěného obrázku děti vybarvovaly dle vlastní fantazie a nápadů. Co je to lektvar – nápoj co pobaví, uškodí, nadchne? Dětská fantazie je neuvěřitelná!!!

DRUŽINA HLEDÁ TALENT

Při této odpolední akci si děti vyzkoušely vystoupení před velkým publikem. Za naše oddělení vystupovaly tři taneční skupiny, judo, gymnastika a hra na klávesy. Všem moc děkuji za odvahu vystoupit. Nabízím kousek naší nejúspěšnější taneční skupiny.

KNIHY

V druhém pololetí školního roku děti pracují s knihami – KNIHOŽROUTI A ČERTICE DORKA. Obě knihy napsala Klára Smolíková. První kniha popisuje kamarády, co detektivním způsobem hledají kdo krade knihy v knihovně. Ke knize jsou pracovní listy, které hravou formou rozvíjí fantazii a slovní zásobu. Kdo jsou to knihožrouti? Podle dětí všichni ti co mají rádi knihy. HURÁ!!! Druhá kniha má podtitul – nechytej mě za slovo. Rozverná knížka představuje známá rčení, přirovnání a ustálená spojení, která v dětských očích mohou nabývat zcela jiných významů. Co si třeba přestavujete pod slovním spojením – hoď sebou, poper se s úkoly, máš…

VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ

S dětmi jsem letos vytvořila slámového zajíčka ( stříhání, motání, lepení a vázání uzlíků a mašlí ). Doufám, že zajíčci vyrobení vlastní dětskou snahou doma potěšili! Před vchodové dveře jsme do truhlíku zakoupili macešky ( při jedné vycházce do černošického zahradnictví Gardeo ) a na dveře zavěsili věneček ze skořápek, peříček a kuřátek.

Páteční vycházky

Blíží se jaro, tak i naše procházky míří do lesa. S dětmi mám ráda oblast Višňovky ( krásné lesy, louky, vyhlídky a možnost vidět i koně). První květnový pátek jsem šla s dětmi na louku u Berounky a děti nacházely spoustu čtyřlístků.

KULIČKIÁDA 2023

V týdnu od 23.1. – do 27.1.2023 probíhala ve ŠD Kuličkiáda. Každý den byla jiná disciplína, která se hned vyhodnotila. Pondělí – hod pěti kuličkami na terč s čísly ( najednou i jednotlivě ) Úterý – na kolik cvrnků do důlku jednu kuličku? ( pravou i levou rukou ) Středa – cvrnkání pěti kuliček do obodovaných otvorů v krabici ( pravou i levou rukou ) Čtvrtek – cvrnkání do umělého důlku a do terče Pátek – cvrnkání a hod ve dvojicích V celkovém hodnocení jsem zdůraznila účast v disciplínách a pořadí. Byl to parádní týden i já jsem si zasoutěžila….

OBRAZ “ ČTVERCE SE SOUSTŘEDNÝMI KRUHY „

Pracovala jsem s dětmi podle obrazu, který vytvořil ruský malíř Vasilij Kandinskij v roce 1913. Zakladatel abstraktního umění. Umělec věřil, že barvy vyjadřují pocity stejným způsobem jako hudba. “ Barva má moc, která přímo ovlivňuje duši.“ I v lednu pokračujeme v pátečních procházkách ( krmení kachniček, významné vily v Černošicích ). V týdnu od 23.1.2023 v našem oddělení proběhne kuličkiáda.