10. Komenda

mvelichova@zscernos.cz

učitel

OBRAZ “ ČTVERCE SE SOUSTŘEDNÝMI KRUHY „

Pracovala jsem s dětmi podle obrazu, který vytvořil ruský malíř Vasilij Kandinskij v roce 1913. Zakladatel abstraktního umění. Umělec věřil, že barvy vyjadřují pocity stejným způsobem jako hudba. “ Barva má moc, která přímo ovlivňuje duši.“ I v lednu pokračujeme v pátečních procházkách ( krmení kachniček, významné vily v Černošicích ). V týdnu od 23.1.2023 v našem oddělení proběhne kuličkiáda.

ŘEZNICTVÍ V ŘEVNICÍCH

Jako v loňském roce i letos jsme přispěli na výzdobu stromečku. Děti vytvořily řetězy a učily se balit dárečky pod stromeček. Loňské ozdoby budeme mít na stromečku ve třídě. HURÁ VÁNOCE SE BLÍŽÍ!

ADVENT JE TU!

Se začátkem adventu si děti domů odnášely věnečky, třeba na dveře ! Naše práce vznikala postupně: nejprve sběr psího vína a pletení věnečků výběr látek a vázání mašliček ( pro někoho trošku oříšek ) vytvoření poutka na zavěšení práce s přírodními doplňky ( oříšky, kaštany, skořápky pistácií, sušené mandarinky, šišky , žaludy… ) RADOST V OČÍCH DĚTÍ JE PRO MĚ ODMĚNOU!   Protože se blíží 1.prosinec , připravily děti ve třídě adventní kalendář, aby p. vychovatelka mohla přemýšlet nad drobnostmi do okýnek.

DRACI A HVĚZDY

Jako další příspěvek na mikulášské trhy jsem s dětmi složila hvězdu stylem origami. Děti pracovaly ve dvojicích, každý pracoval na své hvězdě a pak se slepily. Jsme ještě v období podzimu a tak děti na nástěnku vytvořily draky. Návrhy byly různé a děti nejvíce oslovily ty zvířecí. Děti pracovaly ve skupinách ( kluci, holky) a proto vznikl Bob a Ema.

UŽ MÁME HOTOVO!

Na adventní trhy 3.12.2022 děti poskládaly hvězdičky z čajových sáčků, které se budou nabízet jako přáníčka. Na výzdobu stromečku do řeznictví v Řevnicích jsme se učili balit dárečky. Na začátek adventního času si děti tvoří domů věneček na dveře.

CO NÁS ČEKÁ DO KONCE KALENDÁŘNÍHO ROKU?

PROCHÁZKY SBĚR PSÍHO VÍNA NA  ADVENTNÍ VĚNEČEK VÝROBA VÁNOČNÍCH OZDOB DO ŘEZNICTVÍ V ŘEVNICÍCH ( MOŽNÁ VÝLET ! ) VÝROBA RADŮSTEK PRO NAŠE RODIČE A OSTATNÍ PŘÍBUZNÉ PRÁCE S KNIHOU “ O PEJSKOVI A KOČIČCE“, DOPLNĚNÝ O PRÁCI S MAŇÁSKY PŘEKVAPENÍČKA V DĚTSKÉM ADVENTNÍM KALENDÁŘI

ORIGAMI – KOSTKA

Zkusila jsem jak jsou na tom děti se šikovností, přesností a důsledností. Musím potvrdit, že tam kde to moc nešlo kamarádi rádi pomohli.