Vánoce pro školní knihovnu

Vážení rodiče, čtenáři a přátelé školy,

dovolujeme si obrátit se na Vás s prosbou o pomoc s naší snahou o rozšíření nabídky knih ve školní knihovně.

Jak většina z Vás jistě ví, naše škola má krásnou novou knihovnu, která je všem žákům školy zdarma k dispozici. Mohou ji pohodlně navštívit o přestávce nebo po skončení výuky. Bohužel, množství knih a jejich skladba zatím zcela nevyhovuje přáním a potřebám dětí či pedagogů. Zvláště knih pro žáky druhého stupně a tolik oblíbených komiksů je nedostatek.

Naše škola podporuje čtenářství a snaží se situaci zlepšit. Ač postupně dokupujeme nové tituly, knihy přibývají pomalu.

Pokud by někdo chtěl pro knihovnu pořídit knižní dar, budeme rádi. A protože knihovna je tady hlavně pro děti, uspořádala jsem anketu pro žáky, ve které se vyjádří, o které knihy by mezi nimi byl zájem. Výsledkem je seznam, který najdete v přiložené tabulce. Stačí si vybrat kteroukoli knihu, která vás zaujme, a tou pak obdarovat nejen své dítko, ale zároveň stovky ostatních žáků naší školy.

Věříme, že tato akce by mohla mít v Černošicích úspěch a děti tak získají možnost rozvíjet své různorodé čtenářské zájmy.

Pokud Vás možnost darovat školní knihovně knihu zaujala, není nic snazšího. V TÉTO TABULCE si vyberte tu správnou knihu. Pak prosím u vybrané knihy napište své jméno, aby bylo zřejmé, že je kniha zadaná.

Knihu rádi převezmeme ve školní knihovně osobně, nebo ji můžete poslat prostřednictvím dítěte nebo třídního učitele.

Všem dárcům předem děkujeme,

Petra Mierzwová, školní knihovnice