Bratři naděje

3. 5. 2023 pro změnu do Minoru vyrazily třídy 7. C s 8. A. Až na jednoho chlapce, jenž dorazil ryze v teplákovém outfitu, byli všichni pro tuto kulturní příležitost náležitě slavnostně oděni.

Tentokrát jsme hernu před představením nevyužili, nechali jsme vyřádit se v ní mladší jedince. Zastavili jsme se raději u již znovu rozpohybované mechanické hlavy Franze Kafky  Davida Černého. Počkali jsme si a dočkali jsme se její „metalmorfózy“. 42 pater se přesouvalo a přesouvalo, až opět splynulo v celistvou tvář známého českoněmeckého autora. Mezitím jsme si udělali spoustu zajímavých fotografií.

       

 

V divadle to klaplo a vyšly na nás poslední dvě řady, jak si děti přály. Sedačky v tomto představení chybí, takže někteří seděli na podsedácích zhrouceni, neb se neměli o co opřít. Děti se chovaly vzorně, k čemuž přispěl i úvod jednoho člena ansámblu, který všem sdělil, že představení je natáčeno Českou televizí a jak bude probíhat. Že se může stát, že bude přerušeno z technických důvodů. To se naštěstí stalo jen před samotným začátkem, jeden z mikrofonů používaných v představení byl nefunkční a byl neprodleně zprovozněn.

   

Po skončení zajímavého divadelního zážitku jsme se rozdělili. 8. A spěchala zpět do Černošic, neboť mají v rozvrhu pět hodin.  7. C využila krásného slunného počasí a vydala se z Vodičkovy ulice jak jinak než vycházkou na Smíchovské nádraží. Děti už bez problémů poznaly Karlovo náměstí, v cukrárně u Železničního mostu se někteří osvěžili zmrzlinou, někteří počkali s konzumací svačiny i zakoupeného jídla na zahrádku řetězce McDonald.

 

z hodnocení dětí:

… divadelní představení Bratři naděje bylo moc hezké, ale chvilkami i dost smutné … E.Sy.

… divadlo jsem si užila. Nejvíc se mi líbily masky herců. Bylo to dobré! … B.K.

… Bratři naděje se mi líbili více než Lipany. Líbilo se mi, jak herci pracovali i s dětmi v hledišti. Bylo to zábavné i vtipné. … M.V.

… představení se mi líbilo, akorát mě z toho bolela záda, ale konečně mi nikdo nekopal do sedačky. Herci hráli hezky a myslím si, že to je jedno z nejhezčích představení od Minoru … T.S.

… bylo to velmi pěkné, hlavně to, jak to měli vymyšlené se světly, jak blikala při střílení. Jen mě bolela záda, protože jsem se neměla o co opřít … H. G.

… celkem se mi to líbilo, ale bylo to méně muzikální než Lipany, což je mínus. Příběh byl dobrý, podle skutečných událostí … V.B.

03.06.2023