Časopis Blábol

V pondělí 7. 11. spatřil světlo světa časopis, který jeho autorky Zuzana Camphuijsen, Lola Műller, Jana Pokorná a Marie Pondělíčková pojmenovaly sebekriticky, avšak s notnou dávkou nadsázky, Blábol. Pokud se necháte zlákat atraktivní titulní stranou, nezaleknete se názvu a pustíte se do čtení, zjistíte, že časopis je plný všeho možného, jenom ne „blábolů“.

Najdete zde články s podzimní tematikou, třeba praktický návod, jak se zachovat, objevíte-li v chladných měsících venku ježka. Také se dozvíte, jaké barvy ladí s podzimem.

Protože hlavním tématem prvního dílu časopisu je svátek Halloween, naleznete zde mnoho užitečných informací spojených hlavně s tímto svátkem. Nemohou samozřejmě chybět halloweenské recepty a návody na výzdobu. Vyluštit si můžete také Halloweenem inspirovanou křížovku.

Pokud máte rádi hádanky, osmisměrky a podobně, také si přijdete na své. Právě jste dočetli knihu a nevíte, po jaké další sáhnout? v časopise pro vás autorky mají tip. Venku fouká a vy nevíte, co dělat? Inspirujte se na poslední straně časopisu.

Zkrátka, obsahově je Blábol opravdu vydařený. Za pozornost stojí ale také jeho výtvarné zpracování a grafické uspořádání, obojí se autorkám rovněž velmi povedlo.

Už teď se těším, co pro své čtenáře dívky, obohacené o zkušenosti a posilněné kladnými ohlasy, připraví v dalším čísle.

Věrná čtenářka Ž. Odložilíková

casopiscasopis5

09.11.2016