Čemu jsme se věnovali v tomto týdnu

I tento týden pro nás byl nabitý! Žáci nasávali vědomosti i tvořili.

  • Při jsme spolupracovali s americkými studenty viz. předchozí příspěvek (fox, squirrel).
  • V rámci vlastivědy se žáci ve skupinách pokusili vymyslet, jaké vlastnosti a dovednosti by měl mít člověk, který se v dřívějších dobách chtěl stát panovníkem (knížetem, králem) a v dnešní době premiérem či prezidentem.
  • V přírodovědě se dál věnujeme rostlinám.
  • Zatímco se někteří žáci zúčastnili informační soutěže Informační bobřík, ostatní žáci si prohlédli mluvícího robota. (S takovýmto robotem se můžete setkat na některých únikových a teambuildingových hrách nejen v Praze). Následně si v dílně vyrobili svého dřevěného robota.
    Během hodiny se měli  možnost seznámit s mluvícím  profesionálním robotem, se kterým se můžete setkat na  některých únikových a teambuildingových hrách nejen v Praze.
  • Tři žákyně naší třídy dnes pomohly získat zlatou medaili ve fotbale.
  • Žáci dále zútulňují naši třídu svými výrobky – liška, veverka, kůň sv. Martina. Někdo si již odnesl domů.
    (Během hodin VV jsem se věnovali legendě o sv. Martinovi. Zopakovali jsme si zajímavostí z jeho života, proč jíme husu a pečeme svatomartinské rohlíčky. Objasnili jsem si proč jezdí Martin na bílém koni.)

 

11.11.2022