Centra aktivit – kooperativní učení

V úterý jsme si udělali příjemný den s centry aktivit. Vše bylo zaměřené na Velikonoce. Matematika i čeština byla vyzdobená velikonočními motivy a samozřejmě hledané ukryté slovo bylo „Velikonoce“. Největší radost děti měly z ateliéru a z centra objevů. V ateliéru zdobily voskem kraslice vytvářely dekoraci s osením. Trochu je potrápilo vázání mašliček na vrbovou větvičku. Centrum objevů jsme přesunuli do školní kuchyňky. Tam děti barvily vejce v cibulových slupkách. Nejdříve na vejce přiložily lístky drobných rostlinek, přivázaly gázou nebo částí silonky a pak vložily do horké vody se slupkami. Některá vajíčka byla opravdu povedená. Celý den byl velmi dynamický a myslím, že nejen my s paní asistentkou jsme si rády po obědě odpočinuly. Všichni se těšíme na další pokračování.