Centra aktivit – tvorba animovaného filmu

V posledním říjnovém týdnu si žáci 3. D velice užili centra aktivit  na téma – tvorba  animovaného filmu. Díky skupince nadšených rodičů, kteří se aktivně spolupodíleli na tvorbě a realizaci center aktivit si žáci mohli užít takto zajímavý filmový projekt, jehož výsledkem byly 4 krátké animované filmy, které žáci natočili.

Děti byly rozděleny do  skupinek a každý den si užily svojí důležitou filmovou roli. Výtvarníci si ze speciálně tvrdnoucí hmoty vytvořili postavičky do filmové interakce. Postavičky byly jednoduché, ale zároveň velmi výrazné svým vzhledem. Skupinka scénáristů vymýšlela krátký námět filmu a poté si každý nakresli svůj vlastní storyboar – obrázkový příběh. Skupinka animátorů se seznamovala s fotoaparátem a principem animování. Pro vznik 1 vteřiny filmu bylo zapotřebí nacvakat 12 snímků.  Natočené filmy dětí měly nakonec přes 300 snímků. Poslední skupinka vytvářela titulky k filmu se jménem filmu a jmény účinkujících dětí v daných dnech a s poděkováním. Titulky byly dokresleny figurkami, které byly v daných dnech vytvořeny. Pro inspiraci děti zhlédly několik krátkých animovaných filmů a dozvěděly se o historii a tvorbě animovaných filmů v Čechách.

Centra aktivit s tvorbou animovaného filmu jsem si všichni společně moc užili. Velice děkujeme skupince nadšených rodičů za pomoc při realizaci.

 

 

30.10.2023