Co se děje u Želviček po 19.4. 2021

Od 19.4. jsou ve škole díky rotačnímu režimu prvního stupně děti z 2.B. Dříve byla třída rozdělena na část Medvídků a část Žabiček, nyní bude nejspíš do konce roku tvořit družinu Želviček. Je vidět, jak moc se Želvičky těšily do školy na své kamarády, na paní učitelku, na hraní, vyrábění a chození ven se svou družinou.

V první polovině týdne jsme vítali jaro. Pozorujeme, jak v našem okolí kvetou kytičky a objevují se drobní brouci, občas proletí i nějaký motýl. A tak jsme se dali do vyrábění motýlů z papíru a dřevěných lžiček. Větší úspěch ale měla pohyblivá housenka na listu. Téměř celá třída se do této práce vrhla s nadšením. Naše housenky se umí natáhnout přes celou svou délku a zpět nakrčit. Výhodou je, že žerou pouze papírové listy, a tak ani po odnesení domů nezpůsobí žádnou újmu milovníkům opravdových rostlinek.

Ve druhé polovině týdne jsme začali motat barevné provázkové přívěsky na klíče. Jednoduché přehazování přízí na kolečku chytlo za srdce téměř celou třídu. A tak si děti trénovaly trpělivost, protože umotání takového provázkového přívěsku není činnost na chviličku a vyžaduje přesný, pravidelný postup.

Celý týden bylo hezky, a tak jsme se každý den kolem druhé hodiny odpolední vydali ven. Šli jsme do lesíka u školy, na louku před amfiteátrem a na hřiště ke škole. Hráli jsme různé honičky: babu, ocásky a na lišku, kreslili křídou na chodník, využívali herní prvky na hřišti, stavěli tunely na písku apod.

Samozřejmě také dodržujeme všechna hygienická opatření: nosíme (a měníme) roušky, respirátory, myjeme si ruce, dodržujeme rozestupy v jídelně. Trénujeme sebeobsluhu: pravidelně pijeme, oblékáme se na ven a snažíme se dodržovat všechna družinová pravidla.

Tak ahoj, za ob týden se na vás těším, Želvičky!

Anička

25.04.2021