Dárečky na Mikulášské trhy – Akce Děti dětem

Blíží se Adventní čas a děti se s nadšením vrhly do výroby dárkových předmětů na Mikulášské trhy na Vráži. Trhy probíhají každoročně a jejichž pravidelnou součástí je i akce „Děti dětem“. Máme zde stánek družiny, kde vychovatelky s dětmi celý den prodávají výrobky, které sami vyrobily v rámci družinových aktivit. Výtěžek z akce jde v rámci akce „Děti dětem“ na nákup dárků pro děti z Dětského domova v Letech a pěstounských rodin.

Děti ze Soviček začaly výrobou dvou dárků, a to vánočních stromečků a šišek. Korpusy vánočních stromečků nejdříve natřeli zelenou barvou a následně třpytěním třpytkami. Potom stromeček ozdobili vánočními ozdobami z chlupatých kuliček, a nakonec ho zafixovali fixačním sprejem, aby stromky neopadly. Šišky se natřely lepidlem a posypaly třpytkami. Následně se ozdobily, pro pověšení se přidělalo poutko a nakonec se zafixovaly.

Všem přejeme krásné prožití blížícího se adventního času.

Sovičky

13.11.2023