Den Země očima žáků 5. A

Na Den Země jsme se velmi těšili. Chtěli jsme tento den oslavit cyklistickým výletem do Srbska. Užít si ekologické cestování a prohlédnout si přírodní krásy chráněné  krajinné oblasti v našem blízkém sousedství. Kvůli velmi chladnému počasí jsme nakonec změnili plán a výlet odložili na závěr školního roku. Ve středu 19. dubna jsme se rozhodli přírodě pomoci sběrem odpadků v lesíku nad školou a v okolí přilehlého potůčku.

Robin Horák o tom napsal:

„Ahoj, budu vám vyprávět, jak 5.A sbírala odpadky.

Když jsme sbírali odpadky, počasí nám nevadilo, protože chvíli svítilo slunce a pak se zatáhla obloha. Ale nasbírali jsme hodně odpadků- např. plast, sklo, porcelán, gumu, dráty, atd. Pak jsme si šli zahrát fotbal na hřiště Kazín a na pláži jsme si dali pizzu, zahráli si hru u řeky a vrátili se do školy. Nám se to líbilo a ochránili jsme přírodu. “

Po celý náš projektový den jsme ještě fotografovali snímky krásné přírody a toho, co přírody nepatří. Na závěr jsme ještě nakreslili obrázky a napsali pár slov o tom, jak jsme Den Země oslavili.

12.05.2017