Den Země v Triloparku

V pátek 22.4. proběhl u nás ve škole při příležitosti Dne Země speciální program. Nejprve si naše třída vyslechla zajímavou přednášku a besedu na téma Recyklace odpadu aneb jak správně třídit, která se konala v místě technických služeb v Mokropsech. Beseda od paní Petelíkové byla velmi zajímavá, ke konci přednášky děti dostaly také za úkol roztřídit několik odpadků do správných košů k recyklaci. Děti si počínaly velmi dobře a většinou třídily správně, byly pro to náležitě odměněné. 🙂

Kvůli dešti jsme bohužel nemohli absolvovat přichystanou Ekostezku v lese na Vráži, nicméně jsme nelenili a pustili si alespoň ve třídě zajímavá tematická videa o naší planetě Zemi. Přesně v poledne jsme se odebrali před budovu školy, kde už pro nás byly připraveny 4 stanoviště očekávaného Triloparku. Děti si zde mohly vyzkoušet práci paleontologů a archeologů, jako např. vyhrabávat pozůstatky dinosaurů či vyrobit si odlitek trilobitů. Děti byly nadšené a celý program si užily i přes nepříznivé jarní počasí. 🙂

 

 

 

 

24.04.2022