Jednoduchý test, který odhalí, jaká hemisféra vašeho mozku je dominantní

Na internetu jsem našla zajímavý testík, který vám ukáže, zda používáte více pravou nebo levou mozkovou hemisféru. Podívejte se na video koně, kterého někteří vidí jít dopředu a někteří pozpátku.

Co znamená, když vidíte jít koně dopředu: pravděpodobně využíváte více levou hemisféru mozku. V praxi to vypadá, že máte spíše analytický mozek.  Je to velmi užitečné pro matematiku, psaní rébusy. Budete zruční v řešení algebraických otázek, psaní kritických esejí a provádění vědeckých experimentů.

Co znamená, když vidíte koně jít pozpátku: pravděpodobně využíváte více pravou mozkovou hemisféru. Jste velmi kreativní a umělecky zaměření. Dáváte přednost malování či hudbě.

Co znamená, když jste schopni vidět obojí: znamená to, že dokážete používat obě hemisféry stejnou měrou.

Obě hemisféry mozku jsou si velmi podobné a úzce spolu spolupracují. Každá hemisféra obstarává jiné funkce, neznamená to však, že by vždy mozek využíval pouze jednu z hemisfér. V testu jste zjistili pouze to, která z vašich hemisfér je dominantní. Obě hemisféry jsou schopné v případě úrazu částečně přebírat funkce té druhé. Také to neznamená, že pokud je vaší dominantní hemisférou pravá, nejste schopni logického uvažování. Například matematické schopnosti jsou nejsilnější, pokud hemisféry spolupracují.

Vyzkoušejte! 🙂

 

04.02.2022