Kino Radotín – Planeta Praha

Během pátečního dopoledne jsme s několika dalšími třídami zhlédli film  Planeta Praha. Tvůrci oceňovaného filmu se tentokrát vydali na výpravu do betonové džungle hlavního města. Vedle nás lidí tu žijí nečekaní zvířecí sousedé, jejichž každodenní dobrodružství filmaři zaznamenali díky nejmodernějším technologiím z výjimečné blízkosti. Kde se v Praze vzali majestátní mufloni? Co si počne slípka zelenonohá, které nutrie bere možnost ke hnízdění? Do jaké zimní skrýše se na Petříně schová roztomilý plch? A co roháč, najde svou partnerku v nočním reji zahradní restaurace? Film se nám všem moc líbil, ve filmu jsme spatřili mnoho zvířecích hrdinů, kteří tajně žijí v naší metropoli. Počasí nám rovněž přálo, tak jsem se na cestu zpět do školy vydali pěšky lesem přes Staňkovku.

05.03.2023