Kroužek kreslení PMH

V září byl ve školní družině otevřen pro 2 skupiny dětí kroužek kreslení. Technika kresby, kterou děti učím, je založena na technice kreslení pravou mozkovou hemisférou, kterou založila doktorka umění a kreativity Betty Edwards. Tato metoda je v současné době považována za nejúčinnější metodu kreslení, která byla byla doposud vyvinuta. Podstatnou část kurzu tvoří praktická cvičení, která demonstrují účastníkům jejich schopnost naučit se kreslit a též vidět věci jasněji. Kvůli koronavirové situaci nemohl kroužek fungovat po celý rok, byl znovuotevřen až na konci května, přesto jsme si kreslení s dětmi užili. Stihli jsme se seznámit se základní technikou – kreslení tužkou, v květnu jsme rozvíjeli techniku kreslení pastelkami a akvarelovými pastelkami. Děti si domů odnesly několik hezkých obrázků.

29.06.2021