Lednová centra aktivit

Tentokrát jsme místo obvyklých čtyř udělali center celkem pět. Páté centrum bylo zlatým hřebem programu. Pro všechny po celé dopoledne bylo znovu a znovu překvapením a radostí. Kdo jej absolvoval, nesměl ostatním prozradit, o čem centrum je. Jediné, o co se mohli podělit, byly emoce. A že jich bylo! Je to skvělé, je to úžasné, pobavíte se……! Páté centrum se týkalo robotiky. Děti se seznámily s robotickými beruškami Blue-Bot. A seznamovat se musely doslova samy. Přijít na to, jak se beruška zapíná i ovládá, naprogramovat jí určenou trasu. My dospělí jsme jen dohlíželi, aby děti s beruškami zacházely jemně, bez násilí :).
Další centra byla také zajímavá, ale tentokrát jen těžko mohla konkurovat novému prvku. V matematice jsme se zaměřili na krychlové stavby, v češtině děti hledaly jména v kalendáři a řešily rébusy, v prvouce skládaly lidskou kostru a v ateliéru vyráběly ptáky, kteří létají na naše krmítko v lesíku. Den se opravdu povedl. Všichni se těší na další pokračování.

15.01.2023