Medvídci v první polovině listopadu

Vyhodnocení Veselé podzimní olympiády máme za sebou. Hodnocení bylo velmi těsné, a proto jsme měli hned tři první, tři druhá a dvě třetí místa. Děti byly ze šitých odměn nadšené. Ostatní děti, které se olympiády účastnily, dostaly diplom a malou sladkou odměnu.

S nadšením jsme se vrhli do každoroční listopadové činnosti = přípravě na akci Děti dětem, která každoročně probíhá na Mikulášských trzích v Černošicích. S výjimkou minulého roku, kdy nám tuto akci zmařil Covid, se výrobě vánočních dekorací na prodej věnujeme již tradičně. Škola a družina mají na trzích svůj stánek, kde společně s dětmi prodávají své výrobky. Výtěžek z akce půjde na nákup dárků pro děti z dětského domova Lety. Své dopisy Ježíškovi dávají tyto děti pod Strom splněných přání na Adventních trzích v Dobřichovicích.

V našem oddělení vyrábíme chundelaté medvědy z bambulek s vlastnoručně pletenou šálou a sněhuláčky omotané bílou vlnou, s vlastnoručně vázanou čepičkou a zdobené dle fantazie dětí. Do konce měsíce mám v plánu postupně zapojit všechny děti. Někdo si udělá celý výrobek sám, a ten si pak i koupí. Jiný se zapojí do výroby komponentů, které pak zkompletujeme: uplete šálu, umotá čepici, nebo vytvoří bambulku. Držte nám palce, ať všechno proběhne, jak má a děti z DD Lety prožijí také krásné svátky s vysněnými dárky.

V galerii si můžete prohlédnout fotky z činností.

Anička

 

07.11.2021