Morče = báječný domácí mazlíček

Nevěřila bych, jak se tvoření malého domácího mazlíka, tedy morčete, chytne u nás v oddělení. Původně to byla činnost určena k vyplnění doby po obědě a před odchodem ven.

Nejprve se vyrábění chopily holky. Jedno morčátko nestačí, je potřeba mít druhé, aby tomu prvnímu nebylo smutno. Dokresluji tedy šablonku morčecího tatínka. Ale ani to nestačí, musím dokreslit šablonku morčecích dětiček, a potom i úplně malinkých miminek. A aby morčátka neutekla, potřebují výběh. Děvčata postupně morčátkům vylepšovala příbytky. Zvířátko je potřeba nakrmit, a tak jsme všichni vymýšleli, jak udělat misku s vodou a jídlem, potom přišly na řadu hračky, dále pelíšky, postýlky, domečky, prolézačky. Postupně se k výrobě přidali i chlapci, a tak máme morčátka hrající fotbal, klouzající se na skluzavce, slunící se na pláži, morčátka v bazénu, a ani morčecí bobečky nesmí chybět…

V galerii naleznete malou ochutnávku

Anička 🐻

12.02.2021