Návštěva knihovny a společná četba

Dnes děti navštívily školní knihovnu, kde měly možnost půjčit si knížku, která je v knihovně zaujala. Ale hlavní důvod, proč jsme v knihovně byli, je ten, že jsme si půjčili novou knihu od Ivony Březinové – Začarovanou třídu. Knížku budeme číst v rámci společné četby ve třídě. Kdyby Vás zajímalo, o čem knížka je, tady je pár řádků…

Třída 3. A byla nejdřív úplně obyčejná, stejná jako ostatní třídy na škole. Děti se učily, trošku vyrušovaly výklad paní učitelky, občas nedávaly pozor vůbec – jako je tomu všude. Ale jednou se otevřely dveře a 3. A se rozrostla o tři nové žáky. Byli to bratři – Čáryfuk, Máryfuk a Podkočárník. S maminkou a tatínkem se zastavili ve městě, protože rodiče byli kouzelníci a měli zde svá vystoupení. A jejich synové? Museli do školy, jak jinak. A od té chvíle se ve 3. A děly věci…

 

c106cd73aa5e321b39aaf7b227e2fc2f

18.11.2016