Návštěva u mokropeských dobrovolných hasičů

V pátek 21.4. jsme se neučili podle běžného rozvrhu. Tento den jsme věnovali Dnu Země, který letos připadá na sobotu 22.dubna.

Rozhodli jsme se navštívit mokropeské dobrovolné hasiče, kteří prosbě o exkurzi vyhověli.

Abychom měli připravené poděkování, věnovali jsme  se v tomto týdnu  při tvůrčím psaní tvorbě básniček s hasičskou tematikou. Ty jsme naplánovali hasičům darovat. Byli jsme zvědaví, zda se jim naše překvapení bude líbit.

Počasí se ve čtvrtek vydovádělo a páteční ráno nás přivítalo jasnou oblohou s příslibem krásného dne.

Na dvoře zbrojnice se ve slunečních paprscích třpytilo naleštěné krásné zásahové hasičské auto.

Tři členové místního dobrovolného sboru v čele s velitelem panem Moučkou nás seznámili s chodem místní stanice, s oblastmi, kde pomáhají. Každý člen místního sboru má své zaměstnání, hasičskému „řemeslu“ se věnují dobrovolně, bezplatně.  Ukázali nám vybavení jejich zásahového vozidla, které zaujalo nejen naše kluky. Některé součásti jsme si mohli i osahat, potěžkat. Předvedli nám výstroj, kterou mají při zásazích oblečenou. Zájemci si ji mohli i vyzkoušet, někteří si zkusili zaběhat s bombou na zádech, někteří dřepovali oblečeni v bundě, helmě a s botami a kalhotami v náručí.

Na vlastní krky jsme si zkusili límce, vyzkoušeli jsme přenášení raněného. Podívali jsme se do auta. Obdivovali jsme, co všechno v něm je a jak perfektně uspořádáno, připraveno k okamžitému použití.

Před závěrem naší návštěvy jsme hasičům předali náš dárek – básničky, které jsme pro ně vytvořili. Děvčata jim jednu zarecitovala. Usmívali se a vypadalo to, že jsou mile překvapeni. Sbírku básniček o hasičích prý dostali poprvé. To nás moc potěšilo.

Na závěr jsme se společně vyfotili a rozloučili se s členy mokropeského hasičského sboru i jejich autem, které nám pan velitel na rozloučenou na chvilku rozblikal a rozhoukal. To byla paráda!

Byla to moc fajn návštěva.

Užili jsme si to.

Děkujeme vám.

22.04.2023