Navštívili jsme Sicílii – 1. díl

Na další výlet jsme se vypravili do slunné Sicílii. Bohužel, žádný dopravní prostředek jsme v této době nesehnali, proto jsme byli rádi, že nás svezl jeden pán s kamiónem.

Cesta probíhala vcelku dobře, ale určitě ne tak pohodlně, jako třeba v letadle. Byli jsme proto rádi, když jsme se protáhli na trajektu, který nás převážel přes 3km dlouhou úžinu z pevniny Itálie na Sicílii.

Zde nás už čekala paní Passaro, která zde žije několik desítek let. Naštěstí pro nás, češtinu ještě nezapomněla. Na úvod nám ukázala různé mapky s vulkány, památkami a plodinami, které se zde pěstují.

Poslouchali jsem jako myšky jejímu vyprávění o místech, městech, zvyklostech a vůbec o životě na Sicílii. Procestovali jsme celou severní část a byli bohatší o mnoho poznatků z tohoto ostrova.

Příští týden se opět setkáme a už se těšíme na její strhující další vyprávění,

16.02.2021