Noc s Andersenem 2023

Jako každý rok na konci března, konala se i tento pátek 31. března oblíbená akce Noc s Andersenem. V podvečer se ve škole sešlo téměř 60 žáků, na které čekal nabitý program.
V první části večera jsme se dozvěděli, jak vznikla tradice Nocí s Andersenem, poté nám duch pana Andersena vyprávěl o svém životě a přinesl i drobné občerstvení a známý spisovatel knih pro děti pan Miloš Kratochvíl přišel vyprávět o své tvorbě a pobavit děti veselými ukázkami (a neúnavně odpovídat na zvídavé dotazy).
Po rychlé večeři následovala druhá část programu, která se na počest 100. výročí narození ilustrátorky Heleny Zmatlíkové věnovala jejím krásným ilustracím. Hodně úkolů našlo inspiraci v příbězích Honzíkovy cesty. Děti si tak zkusily například zabalit batoh na cestu k babičce, najít klíč ztracený v hromadě zrní, připravit krmení pro zvířátka, přenést vajíčko, ochutnat neznámé dobroty a mnoho dalšího.
Nejoblíbenější částí večera, na kterou se všichni těšili, byla stezka odvahy. A ačkoli temné chodby školy, osvícené jen slabými světélky, působí tajemně a strašidelně, všichni ji zvládli projít se ctí.
Za odměnu si mohli vyzvednout drobné upomínkové dárky a už byl čas jen na společné foto a hurá vyhlížet rodiče.
Věříme, že se večer všem účastníkům líbil. Děkujeme členům čtenářského klubu za výpomoc při celém večeru a těšíme se na další rok.
Organizační tým Noci s Andersenem.
Mgr. Petra Mierzwová, školní knihovnice
05.04.2023