Nový les pro všenory

V pondělí 18.11.2019 jsme se vydali na akci Nový les pro Všenory, kterou pořádala Lesní správa Jíloviště, spolek Na jedné vlně a další dobrovolníci. Pořadatelé nás seznámili s významem lesa, s tím, proč vlastně les sázíme a jaké stromy sázíme. Následně proběhla instruktáž, jak máme jednotlivé stromky sázet a kam. Zároveň nás pořadatelé poučili o bezpečnosti práce (nástroje byly opravdu ostré a pracovalo se ve skupinách ve svahu).

Děti pracovali pilně a některé dostali od zkušených lesníků velkou pochvalu. Jediné, co nám akci kazilo, bylo velmi špatné počasí. Celou dobu nám pršelo, a tak jsme se do školy vrátili dříve a zcela promoklí. I tak myslím, že se akce povedla a děti si vyzkoušeli zase něco jiného. A nikdo se nezranil J.

Ještě několik autentických reakcí na tuto společnou akci, jak ji děti napsaly po návratu do školy:

„Nejvíce se mi líbyl stánek s občerstvením a oheň….“

„Nelíbilo se mi to. Protože jsme šli do kopce a bylo to strašně vyčerpávající….“

„…stánek byl moc fajn, občerstvení bylo výborné, oheň byl dobrý nápad abychom se ohřáli, ale určitě to že jsme sázeli stromky se mi líbilo protože je to určitě dobré pro přírodu i pro lidstvo. Jenže počasí nebylo hezké…“

„Nejlepší bylo opékání buřtů, protože mi chutnali.“

„Bylo to k ničemu, protože to všichni špatně sázeli….“

„Lukáš dělal díry jak na mamuty…“

26.11.2019