O DUŠI LESA – setkání s autorkou

V červnu vyšla knížka O duši lesa. Sama její autorka Daniela Králová jí nazývá živou knihou. Dnes měli žáci 5.E a 4.E možnost se s ní setkat a o její knize si s ní popovídat. V knížce je propojen knížní „papírový“ příběh s příběhem v elektronické podobě, ke kterému se čtenář dostane pomocí QR kódů. Každý z příběhů je trochu jiný, ale oba (ten v knize i ten na internetu) mají nemálo společného. Co všechno, to neprozradíme.

Povídali jsme si o vztahu člověka k přírodě, o tom, co nám příroda dává, čím obohacuje naši duši. Dozvěděli jsme se o vzniku knížky, zajímavosti, co její zrod provázely. Původně měla být jen knížkou soukromou. Je moc dobře, že se autorka knihu rozhodla publikovat a o příběh se s námi podělit.

Křest knížky proběhne ve středu 29.září od 16.30. v Jojogymu v Dobřichovicích. Jste srdečně zváni.

Knížku Duši lesa jsem si přečetla. Zaujala mne, zahřála u srdce, tak jsem se rozhodla podělit se o pocit z ní i na internetových stránkách, které knihu provázejí a jsou i její součástí. Napsala jsem: „Knížka je velice pěkná, milá a její čtení pohladí na duši. Pro dospěláka je to příjemná oddychová jednohubka. Zavádí čtenáře do lesního světa, kde se pomocí příběhu lišáčků dozvídají mnoho zajímavého nejen o nich, ale i o dalších lesních obyvatelích. Díky autorčině citelné lásce k přírodě a empatii k jejím obyvatelům se čtenáři dozvídají i odborné informace „neučebnicovým“ způsobem. Text není příliš náročný a tak se do něj mohou zakousnout i méně zdatní čtenáři. Neznamená to však, že pro pokročilejší a zdatnější knihomily není vhodná. Pomocí QR kódů se dostanou k dalším příběhům a zajímavostem. Velmi pěkné je zapojení videí, myslím, že určitě vykouzlí úsměv na nejedné tváři. Jsem moc ráda, že jsem knížku potkala. Děkuji za její vytvoření :)“

Dnes dodávám: “ Paní doktorka Králová je velmi milá, sympatická, citlivá a empatická. Láska k přírodě a jejím obyvatelům z ní sálá. Jsem moc ráda, že se uvolila za námi přijít a knížku nám představit.“

 

Moc děkuji za sdílnost a návštěvu

Mgr. Martina Václavková, třídní 5.E

 

www.duselesa.cz

 

PS: Navazujeme výtvarným ztvárněním duše lesa, nejzdařilejší výtvory předám autorce

Jako malé poděkování jsem autorce předala růže ze zahrádky a vázu z pediku ……vše domácí 🙂

08.09.2021