Pečení svatomartinských rohlíčků ve 3.A

Než nám nastal adventní čas, oslavili jsme ve 3. A svátek Sv. Martina.

V prvouce jsme si vyprávěli Martinův příběh o tom, jak se u bran města rozdělil o svůj plášť s chudým žebrákem, čímž mu zachránil život. Říkali jsme si, jak je důležité nemyslet jenom sám na sebe, ale rozdělit se s ostatními, když mám tu možnost. A protože k oslavám svátku Sv. Martina patří pečení rohlíčků, zkusili jsme si rohlíčky upéct. Přitom si děti mohly vyzkoušet vážení na kuchyňské váze, čtení s porozuměním, práci podle návodu. Geometrii si pak děti prakticky vyzkoušely, když měly z těsta zpracovat kouli, z ní kruhovou placku, kterou pak rozdělily na osm stejných dílů. Vznikající rohlíčky děti plnily podle chuti buď tvarohem, povidly nebo sýrem. Žádný rohlíček se nám v troubě nepřipálil, všem se práce moc povedla. A protože martinské rohlíčky nejlépe chutnají, když se s někým rozdělíte, nabídly děti nejprve svým kamarádům a pak i doma maminkám, tatínkům, sestřičkám a bráškům.

Celé téma pak ještě dokončily s paní učitelkou na výtvarnou výchovu, když si zkusily namalovat svou představu Sv.Martina. Posuďte sami, jak se jim to povedlo….

Jiřina Hovorková, třídní uč.3.A

a1

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

30.11.2015