PERNÍKOVÁ CHALOUPKA

Dne 24. 9.  jsme se zúčastnili divadelního představení Perníková chaloupka. Hudbu složil úžasný Jan Kučera a zpívat a hrát nám bude Dětská opera Praha pod vedením báječné Jiřinky Markové Kryslíkové v doprovodu skvělých muzikantů.

Známý pohádkový příběh o dětech ztracených v lese existuje v mnoha verzích, poetických či strašidelných, ale vždy sledujeme příběh hlavních postav − Jeníčka a Mařenky. A samozřejmě Ježibaby, která v našem příběhu obývá svoji chaloupku s ospalým Ježidědkem. V závěru pohádky pomůže dětem k návratu domů neznámá panímáma. Její dadaistický dialog s dědkem, který děti pronásleduje, patří k pokladům české literatury a přivádí příběh ke šťastnému konci.

Kučerova opera klade důraz nejen na hlavní postavy, ale také na dětský sbor, který je zapojen téměř nepřetržitě, pěvecky, pohybově i herecky.

                                                                                             Moc děkujeme, představení bylo báječné 🙂!

 

 

01.10.2021