Planeta Praha

V pátek 3. 3. jsme se zúčastnili filmového představení Planeta Praha. Prahu všichni známe jako naše největší a současně hlavní město. Praha je pro nás město plné aut, tramvají, autobusů, velkého rámusu a zmatku. Teď jsme měli možnost se dozvědět, že v Praze můžeme někdy při troše štěstí a někdy prostě jen tak potkat spoustu dalších obyvatel, kterých si často ve spěchu ani nevšimneme. Kromě betonového moře má Praha i mnoho parků, zahrad a dalších ostrůvků zeleně. A právě v nich si žijí ti, kterých si málokdy všimneme. Film nám ukázal, že sebemenší kousek zeleně je hoden naší úcty a ochrany. Nikdy nevíte, kdo bydlí pod keřem, kam jste právě odhodili kelímek a kdo ho půjde zkoumat, až se otočíte. A třeba mu bude hodně špatně z olízaného zbytku… Film nám také ukázal, jak zvířata přizpůsobují svůj život životu v blízkosti člověka a často se na člověku stávají závislými. Praha je naše nejbližší město, každý tam už mnohokrát byl a zase bude, tudíž film měl pro všechny mnohem osobnější ráz, než třeba pro obyvatele Brna.

 

05.03.2023