Pohlaď si rybu

Dnes jsme se vydali na ryby. Vypravili jsme se do sádek v Letech.

Kromě ryb se zde věnují také chovu králíků, pěstování zeleniny (salátů) aquaponii, při níž využívají vodu z nádrží. Mají tu i spoustu bylinek a nesmíme zapomenout na loutky, které potěší zejména malé děti.

My jsme se přišli hlavně za rybami. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o sladkovodních rybách, o jejich způsobe života, zvyklostech, schopnostech, stavbě těla. Některé druhy jsme si detailně prohlédli. Na ryby jsme si mohli sáhnout a tak na vlastní kůži zjistit, jaké jsou na dotek. Takového jesetera hladit „proti srsti“ tedy spíš proti šupinám  je jako hladit rašpli. Africký sumeček se zas překvapivě rychle pohybuje po trávě a dýchá plícemi, amur a pstruh mají malé šupinky s duhovými odlesky, štika má velmi ostré zuby a „zoubkovanou“ čelist i patro, okoun je obrněný bodci v ploutvích jako rytíř a ani kapr není bez zubů. Odvážlivci si sáhli i do sumčí tlamy (sumečka).

Kdo měl povoleno od rodičů, mohl si ryby koupit a přinést domů, kde si na nich jistě všichni pochutnají.

Povídání o rybách bylo velmi hezké, zajímavé a poutavé.

Děkujeme.

Určitě se sem vydáme, až bude doba štik, sumců a dalších druhů ryb.

Home 2

Kouke

23.06.2021