Škola v přírodě středa

Včera večer jsme měli soutěž Tvá tvář má známý hlas a také bojovku. Obě akce se povedly a děti i my máme zážitky, na které budeme vzpomínat. Ráno jsme si museli všichni trochu přispat, protože jsme šli spát až o půlnoci. Byla jasná noc plná hvězd 🙂 Dopoledne jsme si užívali u chaty, sbírali luční kvítí, měli centra aktivit. Každý si vybral svůj oblíbený předmět. Někdo se potřeboval dospat, a tak si mohl lehnout na deku a poslouchat pohádku pana Wericha. K té měli potom doprovodný list v rámci češtiny. V rámci psaní jsme si zapsali do deníku, jak se nám líbilo úterý. V matematice jsme počítali příklady, které nám ukázaly, jakou barvu vlajky má jaký stát. Na závěr byla připravena vesmírná hra. Děti měly za úkol projít stanoviště, která byla rozmístěná okolo naší chaty. Otázky byly jen z vesmírného prostředí. Kdo chtěl, mohl si následně také zahrát stolní hru s vesmírnými otázkami. Po obědě děti dostaly poštu, něco sladkého na zub a také psaly pohledy domů. Odpoledne nás čekal orientační běh, který probíhal s agenturou. Děti měly projít cestu podle mapy. Některým se to podařilo, někteří zabloudili, ale všichni se nakonec vrátili do naší základny! 🙂

Večer nás ještě čeká sportovní klání ve vybíjené. Utkají se vítězná družstva. Kdo bude chtít, může si plést náramky.

Večer nás čeká ohýnek a možnost si opéci buřta a zazpívat si s kytarou u ohýnku. Kdo stále nebude unavený, může se unavit při dnešní diskotéce 🙂 ! Zítra nás čeká výlet. 🙂

Zdravíme domů astronauti 3.D

31.05.2023